Tado Kontauto nuotr.

Ar galima sutvarkyti nuolat povandeniniu tampantį dviračių taką Panevėžyje?

Jau senokai kelis kartus per metus Panevėžyje ties Smėlynės gatvės tiltu esantis dviračių takas virsta povandeniniu ir labiau tinka ne dviratininkams, o irkluotojams arba ten gyvenančios antims. Dviračių entuziastai vylėsi, kad tvarkant Senvagę bei jos prieigas bus prisiminta iš nuolat apsemiama dviračių tako atkarpa, tačiau viskas liko taip kaip buvę.

Kas kaltas dėl tokios situacijos? Ar būtų galima šią problemą išspręsti? Ar nebūtų įmanoma taką šiek tiek pakelti?

Šiuos ir panašius klausimus uždavus akcinės bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ generaliniam direktoriui Egidijui Urbonui išgirdome, jog nieko neįmanomo nėra. Anot jo, nieko nuostabaus, jog prasidėjus polaidžiui ar iškritus gausesniems krituliams ir reguliuojant „Ekrano“ marių lygį labiau pakeliamos užtvankos sklendės ir į Nevėžį patenka daugiau vandens.

„Statybininkai čia tikrai niekuo dėti, nes jie darė taip, kaip suprojektuota. Tuo tarpu projektuotojai priimdami sprendimus turėjo atsižvelgti į maksimalią vandens pakilimo altitudę, tačiau, manau, kad jie to neįvertino. Aš detaliau su šia situacija nesu susipažinęs, tačiau teoriškai viską galima padaryti. Nieko neįmanomo nėra, nuo potvynių galima apsisaugoti“,-  aiškino E.Urbonas.

Anot jo, galbūt užtektų dviračių taką šiek tiek kilstelėti, o dviratininkams pravažiuoti po tiltu erdvės turėtų užtekti. Tačiau E.Urbonas priminė, kad galbūt reikėtų atsižvelgti ir į tai, ar estetiškai takas atrodytų kai vasarą Nevėžis nuseks ir iki vandens bus keli metrai. Jo žodžiais, galimi ir kiti sprendimai.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: