Pradžia AINA TV Ar girdėjote apie Panevėžio Švč. Tejybės rūsiuose esantį „liftą į dangų“?

Ar girdėjote apie Panevėžio Švč. Tejybės rūsiuose esantį „liftą į dangų“?

1712
0

Kunigas Simas Maksvytis teigia, jog susipažinti su Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčios rūsiais išties verta, nes juos savo rankomis kasė patys gyventojai. Be to, čia saugomi unikalūs meno dirbiniai ir yra vienintelis šalyje „liftas į dangų“. Plačiau apie bažnyčios požemių paslaptis – reportaže.

Iki 1989-ųjų Panevėžio Švenčiausios Trejybės bažnyčios pastate buvo traktorių detalių sandėlis, šokių salė ir parodų rūmai. Šis pastatas kaip maldos namai panevėžiečiams buvo grąžinti tik Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Anuomet gyventojams ypač trūko šarvojimo salių, tad bažnyčios rūsyje įrengtos net kelios jų. Nors daugelyje senų šalies bažnyčių buvo įrengiamos specialios kriptos laidojimui, statant Švenčiausios Trejybės bažnyčią rūsiai nebuvo padaryti. Tad gyventojai beveik 500 kvadratinių metrų požemius įrengė savo rankomis.

Dvasininko teigimu, dabar gyventojai bažnyčios šarvojimo salėmis rūsiuose naudojasi labai retai. Tačiau tiems, kuriems tenka su artimaisiais atsisveikinti būtent čia, teks pasinaudoti paslauga, juokais vadinama „liftu į dangų“.

Šiuo metu Švenčiausios Trejybės bažnyčios rūsyje galime išvysti ne tik tuščias sales, bet ir vertingus meno darbus. Be to, dvasininkas neslepia, jog turi idėjų, kaip įspūdingus bažnyčios rūsius būtų galima atnaujinti.

Dvasininkas Simas Maksvytis apgailestauja, jog unikalų bažnyčios rūsį neigiamai veikia aplinkinių medžių šaknys. Pro jų padarytus plyšius pamatuose, lyjant lietui į patalpas skverbiasi vanduo, tad šiuo metu daugiausiai dėmesio skiriama šiai problemai spręsti.

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.