Ar jau papuošėte žaliaskarę savo namuose?

Pirkėjai vis garsiau kalba apie tai, jog šiemet gerokai pabrango gyvos Kalėdų eglės. Jų kainos ypač pakilo didžiuosiuose miestuose. Tačiau Panevėžio miškų urėdijos medelyno viršininkas teigia, jog eglučių iš urėdijų ar girininkijų kainos ženkliai nekilo, be to, jau greitai miestuose nemokamai bus dalijamos eglių šakos, todėl žaliaskarę gali turėti kiekvienas.

Didžiosios žiemos šventės – neįsivaizduojamos be namuose spalvingomis lemputėmis bei blizgučiais papuoštų žaliaskarių. Tiesa, vienoms šeimoms pakanka dirbtinės, kitos ieško tikros, mišku kvepiančios eglutės. Tačiau gyventojai namus planuojantys papuošti tikra egle pastaruoju metu iš prekyviečių grįžta ne itin puikios nuotaikos, nes tenka apsispręsti: ar pirkti brangesnę eglutę nei pernai, ar ieškoti kito būdo, šventinei nutaikai sukurti.

Urėdijų pareigūnai tikina, jog savavališko eglučių kirtimo atvejų miškuose fiksuojama vis mažiau. Galbūt dėl to, jog dalis gyventojų renkasi puošti dirbtines egles, o gal dėl nemenkų baudų. Panevėžio miškų urėdijos medelyno vadovas juokauja, jog kirsti miško eglutę, tiesiog neapsimoka, nes baudos net keliskart didesnės už eglučių pardavimo kainą urėdijose ir girininkijose, kuriose žaliaskarių kainos pakilo nežymiai.

Pasak Egidijaus Kaluinos, kiekviena urėdija turi galimybę nusistatyti individualias eglučių kainas. Tad skirtinguose miestuose jos gali skirtis. O kitur didesnes kainos pirkėjams dažniausiai būna dėl perpardavėjų užsidėto antkainio. Be to, brangiau kainuoja sidabrinės ar eglės vazonuose, atvežtiniai spygliuočiai. Tuo tarpu, žaliaskarių pardavėjai teisinasi kainų nekėlę, esą didesnėmis kainomis eglutes gauna jau iš medelynų ar kitų tiekėjų:

Dėl pakilusių eglučių kainų labiausiai nukenčia pirkėjai. Anūkei staigmeną pasistengusi padaryti ir eglutę nupirkusi senjorė Dalė teigia, jog dėl šio pirkinio teks kai ko atsisakyti.

Kasmet prieš didžiąsias metų šventes Lietuvos miškų urėdijos vykdo akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Jų metu gyventojams nemokamai dalijamos eglių šakos. Šiemet sutartose vietose šakas miškų urėdijų atstovai dalins gruodžio 18-ąją.

 

Plačiau vaizdo reportaže.

GNTV_logotipas_baltas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: