Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-07-01

Ar jums iš tiesų reikia ergonominės kėdės?

Kasdien mažiausiai 10–12 valandų praleidžiame sėdėdami, o štai aktyviai judame vos 1–2 val. Mūsų raumenys ir sąnariai pritaikyti kur kas intensyvesniam judėjimui, o dėl jo stygiaus patiriame vis daugiau sveikatos problemų. Jų išvengti galime taisyklingai sėdėdami – pasirinkę ergonomines kėdes. Tad ką svarbu žinoti apie sėdimo darbo ypatumus, kas svarbu renkantis ergonominę biuro kėdę ir ar galime rasti joms tinkamų alternatyvų?

Netaisyklingas sėdėjimas

Dėl netaisyklingos sėdėsenos kinta raumenų struktūra: vieni jų pailgėja, kiti, atvirkščiai, sutrumpėja. Kūnui pripratus ir prisitaikius prie neteisingos laikysenos, galiausiai skausmą pradedame justi vos atsisėdę taisyklingai, todėl stengiamės greitai vėl grįžti į pirminę padėtį.

Jei dirbame nepaisydami taisyklingos sėdėsenos, ilgainiui organizmas pradės siųsti signalus: pajuntame norą pasirąžyti, norisi pakeisti padėtį, po truputį jaučiame nestiprų maudimą. Po kelių valandų nepertraukiamo sėdėjimo nutirpsta sėdmenys, po to pajaučiame, kad tempia juosmenį.

Tuo tarpu taisyklingai sėdėdami darbo vietoje:

  • greičiau susikaupiame;
  • lengviau sukoncentruojame dėmesį į vieną veiklą;
  • atsikratome mieguistumo;
  • tampame produktyvesni, geriau atsipalaiduojame, nes raumenys neįsitempia.

Geros ergonominės kėdės sėkmės paslaptis – galimybė dinamiškai judėti

Esminis ergonomikos principas – baldas turėtų būti visiškai pritaikomas prie kiekvieno žmogaus poreikių. Geram darbui būtini du elementai – ergonominės biuro kėdės ir kokybiški reguliuojamo aukščio stalai. Šių baldų derinys padeda išvengti nugaros, pečių skausmų ar stuburo ligų, sumažina nuovargio jausmą bei suteikia visišką komfortą.

Nuotr. autorius – Evaldas Lasys.

Kokybiškos ergonominės ofiso kėdės yra manevringos, leidžia laisvai judėti: ilgesnį laiką išsėdėti nekeičiant padėties – labai sudėtinga. Dinamiškas sėdėjimas turi daugybę privalumų: pagerėja kraujotaka, nepakilus nuo darbo kėdės pamankštinami raumenys, sumažėja apatinei nugaros daliai tenkanti apkrova.

Ypatingas tokio tipo „Narbuto“ gaminys – kėdė WIND, prisitaikanti prie žmogaus kūno linijų ir leidžianti nevaržomai judėti. Sukurtas Italijos dizainerių dueto „Baldanzi & Novelli designers“, baldas atspindi šiuolaikišką ir modernų dizainą bei išpildo visus keliamus funkcionalumo ir ergonomikos reikalavimus. Reguliuojamas kėdės atlošas, juosmens atrama, sėdynės gylis ir porankiai leidžia patogiai prisėsti ir mėgautis teikiamu komfortu kiekvienam darbuotojui.

Ergonomiška kėdė: kaip išsirinkti?

Labai dažnai galime rasti patarimą visų pirma rinktis sėdinčiojo ūgį atitinkančią kėdę, tačiau „Narbuto“ kėdės turi skirtingas reguliuojamo aukščio ir gylio funkcijas, tad darbuotojui belieka tinkamai susireguliuoti baldą.

„Narbuto“ kėdės leidžia prie savo kūno formų teisingai nusistatyti juosmens atramą, porankius, galima modifikuoti ir sėdynės gylį. Palaikyti tiesų stuburą padeda ergonominės kėdės atlošas.

Verta atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių pagamintos kėdės. Kėdžių audiniai turėtų būti laidūs orui.

Vėliau reikia atkreipti dėmesį į kelis svarbius momentus:

  • Taisyklingai sėdint tarp blauzdos ir šlaunies turi būti 90 laipsnių kampas.
  • Jei kėdė tinkamai sureguliuota, alkūnės turi būti pečių plotyje, o dilbiai – lygiagrečiai.
  • Taisyklingai sėdint neturėtume justi pečių tempimo.

Kaip teisingai susireguliuoti „Narbutas“ siūlomas kėdes galite pamatyti peržiūrėję paruoštą vaizdo įrašą.

Ergonominės biuro kėdės alternatyvos – ar jos egzistuoja?

Šiandien vis dažniau girdime, kad ergonomines biuro kėdes gali pakeisti specialūs gimnastikos kamuoliai.

Sėdėdami ant kamuolio netenkame stabilios atramos, todėl nuolat ieškome taisyklingos padėties. Tokiu būdu treniruojami bei įdarbinami net ir nusilpę, atrofavęsi raumenys. Ant kamuolio sudėtinga sėdėti sukryžiavus kojas, uždėjus vieną koją ant kitos ar susikūprinus.

Tačiau sėdėjimas ant kamuolio naudingas tik tada, kai jis tinkamai pritaikytas. Todėl rekomenduojama per dieną ant kamuolio praleisti tik keliasdešimt minučių, o ne visą darbo laiką.

Nuotr. autorius – Evaldas Lasys.

Puiki išeitis biurų darbuotojams – elementarius pratimus ant kamuolio atlikti per pertraukėles arba įsigyti gimnastikos kamuolį ir sportuoti namuose.

Taigi akivaizdu – geros ergonominės kėdės negali atstoti joks kitas baldas ar gimnastikos prekės.

„Narbuto“ baldai – tai ne vien ergonomika ir funkcionalumas, bet ir iki smulkmenų ištobulintas dizainas. Kviečiame atvykti ir gyvai apžiūrėti ergonomines kėdes bei kitus biuro baldus. Mūsų salonų kontaktus rasite šiame puslapyje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: