Nuotrauka iš freepik.com

Ar jūsų lova tikrai patogi? 7 ženklai, kad turite prastą čiužinį

Miegas yra viena iš svarbiausių mūsų gyvenimo dalių, tačiau jei jūsų čiužinys nėra patogus – geras miegas gali likti tik svajonė. Jūsų lova turėtų būti vieta, kur atsipalaiduojate ir atgaukite jėgas, tačiau, jei čiužinys nėra tinkamas – tai gali turėti neigiamų pasekmių sveikatai ir bendrai savijautai.

Dvigulės lovos yra viena populiariausių pasirinkimų tiek poroms, tiek asmenims, kurie nori patogiai miegoti ir turėti daugiau erdvės. Dvigulė lova suteikia didesnį komfortą ir leidžia džiaugtis geresniu miegu, ypač jei pasirenkamas kokybiškas čiužinys pritaikytas individualiems poreikiams.

1. Jaučiate nugaros ir sąnarių skausmus kiekvieną rytą

Vienas pagrindinių ženklų, kad čiužinys nėra tinkamas, yra tai, kad kas rytą pabundate su nugaros ar sąnarių skausmais. Jei čiužinys nesuteikia reikiamos atramos – jūsų stuburas ir kūnas gali nesusitvarkyti su svoriu, o tai gali sukelti raumenų įtampą ir skausmus. Tai gali būti ženklas, kad jūsų čiužinys yra per kietas arba per minkštas, arba jis tiesiog nebesuteikia tinkamo palaikymo.

2. Nesugebate rasti patogios miego pozicijos

Jei kiekvieną vakarą kovojate su tuo, kad negalite rasti patogios miego pozicijos, tai gali parodo, kad jūsų čiužinys prarado savo formą. Nepriklausomai nuo to, ar miegate ant šono, nugaros ar pilvo – čiužinys turi palaikyti jūsų kūną ir suteikti komfortą.

3. Jaučiate didelį karštį

Jei pradėjote pastebėti, kad miegant čiužinyje susikaupia per daug šilumos ir jaučiatės pernelyg sukaitę – tai gali būti ženklas, kad jūsų čiužinys nesuteikia pakankamai oro pralaidumo. Tai ypač dažnai pasitaiko čiužiniuose su puta, kurie turi tendenciją „užrakinti“ šilumą. Jei miegate karštai – tai gali ne tik trukdyti jums užmigti, bet ir pabloginti miego kokybę.

4. Matote nuolatinį kūno įspaudą ant čiužinio paviršiaus

Jei ant čiužinio paviršiaus atsiranda gilūs įspaudai arba jis tampa netolygus – tai gali būti ženklas, kad čiužinys prarado savo struktūrinį vientisumą. Geras čiužinys turėtų grįžti į savo pradinę formą po kiekvieno naudojimo. Jei pastebite, kad čiužinys tampa išminkytas arba pradeda deformuotis – tai gali parodyti, kad jis jau nebetarnauja kaip reikėtų.

5. Jūsų miegas tapo neramus ir nesivysto gilus

Jei pastebėjote, kad poilsis tapo sunkus ir nemalonus, o jūs negalite užmigti ar miegate paviršutiniškai – tai gali būti susiję su netinkamu čiužiniu. Prastas čiužinys gali neleisti pasiekti gilaus ir atkuriamojo miego, kuris yra būtinas fizinei ir emocinei gerovei. Jei nuolat prabundate naktį arba jaučiate nuovargį ryte – tai gali būti ženklas, kad jūsų čiužinys trukdo geram miegui.

6. Čiužinio medžiagos yra pažeistos

Jei ant čiužinio matote matomus pažeidimus: plyšimus, įtrūkimus ar kitas deformacijas – tai akivaizdus ženklas, kad jo struktūra yra pažeista. Susidėvėjęs ir pažeistas čiužinys gali sukelti nepatogumų miegant, nes jis nebepateikia reikiamos atramos ir komforto. Patikrinti čiužinio paviršių ir būklę yra paprasta vizualiai ir jei pastebite matomus pažeidimus – laikas apsvarstyti jo pakeitimą.

7. Jūsų čiužinys yra senesnis nei 7–10 metų

Vienas iš paprasčiausių būdų žinoti, kada reikia pakeisti čiužinį, yra jo amžius. Net geriausi čiužiniai turi savo „gyvenimo trukmę“. Dauguma ekspertų rekomenduoja keisti čiužinius kas 7–10 metų. Jei jūsų čiužinys yra senesnis – jis gali prarasti savo pradinį komfortą ir palaikymą, net jei jis atrodo gerai išoriškai.

Čiužiniai – Sofaforma.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: