Grožis - Laisvalaikis - 2021-11-22

Ar leidinio prenumerata – gera dovana?

Leidinys, nesvarbu ar tai knyga, ar žurnalas, ar laikraštis, visuomet teikia atsipalaidavimo, pabėgimo nuo rūpesčių malonumą. Artėjant Kalėdoms po truputį imame galvoti – ką dovanoti artimiesiems? Iš tiesų, leidinio prenumerata ar knygyno dovanų čekis – puiki idėja, nepriklausomai nuo amžiaus. Juk žurnalų bei knygų yra skirtų įvairiems pomėgiams, todėl tinkamą leidinį ras tiek pradinukas, tiek paauglys, tiek jauna mama, tiek žvejys, tiek automobilių fanas, tiek senjoras…

Skaitymo nauda

Knygą ar žurnalą į rankas imame norėdami atitrūkti nuo kasdienybės, panirti į fantazijų pasaulį ar išmokti naujų dalykų, tobulėti. Tačiau, o kokia skaitymo nauda, kuri realiai pagrįsta moksliškai?

  • Padeda geriau suprasti aplinkinius

Pastebėta, kad dažnai grožinę literatūrą skaitantys žmonės geriau supranta kitus, išsiskiria didesne empatija – lengviau įsijaučia į kito jausmus ir požiūrį.

  • Lavina intelektą, gerina žinias

Skaityti naudinga nuo ankstyvos vaikystės. 2014 m. atliktas tyrimas atskleidė, kad ikimokyklinio amžiaus vaikų, turinčių geresnius skaitymo įgūdžius, intelekto testo rezultatai buvo aukštesni nei tų, kurių skaitymo gebėjimai silpnesni.

  • Gerina smegenų veiklą

Vašingtono universiteto mokslininkai, ištyrę grožinės literatūros bei kitų veikalų skaitytojų smegenis, pamatė, kad skaitymas stipriai stimuliuoja regos, klausos, judesio ir skonio centrus. Kitas tyrimas atskleidė, kad įsijautimas į romaną pagerina smegenų sąveikas ir funkcionalumą.

  • Ugdo iškalbą

Skaitymas gali keisti ne tik požiūrį, nuostatas, stengiantis panašėti į mylimus herojus, bet ir praturtinti žodyną. Kuo daugiau skaitote, tuo daugiau žodžių atsiranda jūsų akiratyje.

  • Mažina įvairias senatvines ligas (demenciją, Alzheimenerį)

Skaitymas sustiprina ryšius smegenyse ir gerina jų veiklą. Apskaičiuota, kad skaitančių ir kitų intelektualių pomėgių turinčių suaugusiųjų kognityviniai gebėjimai silpsta 32 proc. lėčiau, palyginti su tais, kurie proto nelavina.

  • Mažina stresą, nerimą, nemigą

Apskaičiuota, kad vos šešių minučių skaitymas gali sumažinti streso bei nerimo lygį net iki 60 proc. Sasekso universiteto tyrimas atskleidė, kad skaitymas yra efektyviausias būdas įveikti stresą, veiksmingesnis už muzikos klausymą ir pasivaikščiojimą.

Na, o kalbant apie miegą, žinoma, jog skaitymas ekranuose blaško, todėl trukdo užmigti. Tačiau popieriniai leidiniai, priešingai, padeda užmigti ir puikiai nuteikia poilsiui.

Taigi, jei svarstote ar dovanoti paslaugas, kurias siūlo grožio salonas Kaune ar bet kuriame kitame šalies kampelyje, ar leidinio prenumeratą, rinkitės antrąjį variantą. Svarbiausia, išrinkti tinkamą leidinį, kuris tikrai patiks dovanos gavėjui. Na, o jei idėjų – nulis, geriau nerizikuokite ir įteikite knygyno dovanų čekį, kad skaitytojas pats galėtų išsirinkti sau mėgstamą ir patrauklią knygą, leidinį. Taip pat leidinio prenumerata – neįpareigoja, priešingai nei apsilankymas SPA, kuris, nors ir labai malonus, vis dėlto priverčia išeiti iš namų, važiuoti kelis kilometrus iki grožio salono. O štai leidinys visuomet atkeliaus tiesiai į gavėjo pašto dėžutę!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: