Ar Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos ir šiemet netaps ramybės oazėmis?

Likus vos keletui dienų iki naujųjų mokslo metų pradžios vykusiame Panevėžio miesto tarybos posėdyje nė žodžiu apie rugsėjo 1-ąją ir ar vaikai galės sugrįžti į mokyklas, užsiminta net nebuvo. Tik opozicijos atstovams pasiteiravus, ar bus iš darbo išeinantiems mokytojams išmokėtos žadėtos šešių mėnesių atlyginimo dydžio išeitinės kompensacijos, savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna patikino, kad šie pinigai perskirstant biudžetą bus numatyti spalio mėnesį.

Šią savaitę Klaipėdoje vykusiame švietimo forume „2021-2022 mokslo metų aktualijos ir perspektyvos“, į kurį dėl sudėtingos epidemiologinės situacijos šiemet buvo kviečiama tik po keturis savivaldybių atstovus, dalyvavęs  ir po tarybos posėdžio kalbintas Panevėžio miesto vicemeras Lauras Jagminas irgi nieko konkretaus pasakyti negalėjo, o tik nurodė forume švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės išsakytus argumentus.

L.Jagmino žodžiais, šiemet numatytas prioritetas – kontaktinis vaikų ugdymas, tačiau vėlgi viskas priklausys nuo epidemiologinės situacijos, todėl neatmetamas mišrus ar nuotolinis ugdymas. Pirmiausia, įgyvendinus tam tikrus saugumo reikalavimus, kontaktiniu būdu bus ugdomi ir mokomi ikimokyklinukai, pradinukai ir dvyliktokai. Vicemero teigimu, bus daroma viskas, kad kuo daugiau vaikų mokytųsi mokyklose, tačiau atsiradus epidemijos židinių sprendimus priimtų operacijos vadovas.

„Rugsėjo 1-ąją nauji mokslo metai prasidės kontaktiniu būdu ir tam bus skiriamas prioritetas, tačiau viskas priklausys nuo situacijos“,- sakė L.Jagminas, todėl galime tikėtis, kad ir šiais mokslo metais daugelis vaikų mokysis iš namų.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: