Tado Kontauto nuotr.

Ar Panevėžio „Ekrano“ marioms lemta išlikti?

Šią savaitę įvykus avarijai Panevėžio „Ekrano“ marių užtvankoje, o Aplinkos ministerijai vis garsiau kalbant apie užtvankų, kurios trukdo žuvų migracijai, griovimą, panevėžiečiai su nerimu svarsto, kas bus su didžiausiu Panevėžio miesto vandens telkiniu, kuris atsirado dar 1980 metais tuometinės „Ekrano“ gamyklos poreikiams tenkinti.

Paklaustas, kokias išvadas pateikė po užtvankos avarijos atvykę ekspertai, Panevėžio miesto vicemeras Valdemaras Jakštas sakė, kad apie bet kokias išvadas kalbėti dar anksti, tačiau kaip vieną iš užtvankos avarijos priežasčių jie nurodė, jog galėjo būti gausiai iškritęs lietus ir ženkliai pakilęs marių vandens lygis.

A.Jakšto nuomone daugiau galbūt paaiškės iškėlus nukentėjusį užtvankos skydą ir įvertinus jo deformacijas.

„Vienareikšmiškai, užtvanka turi išlikti. Taip, ji buvo statyta vienos gamyklos reikmėms, bet dabar marios pritaikytos rekreaciniams poreikiams. Kas būtų jei užtvankos neliktų? Būtų didžiulis purvo plotas ir melioracijos griovys… Argi mums to reikia? Sutinku, kad reikia įrenginėti žuvitakius ir mes prie to prisidėtume, bet Lietuvoje yra daug baisesnių, avarinių ir faktiškai nereikalingų užtvankų, kurias ir reiktų griauti“,- sakė V.Jakštas, paklaustas apie „Ekrano“ marių likimą.

Panevėžio vicemeras paklaustas, kiek užtvankos rekonstrukcija, apie kurią kalbama nebe pirmi metai, kainuos ir iš kur savivaldybė ims pinigų, sakė, jog kol kas jokie skaičiavimai neatlikti, todėl lėšų poreikis nežinomas. Anot jo, pirmiausia pinigais turės pasirūpinti savivaldybė, o trūkstamų lėšų bus prašoma iš valstybės.

V.Jakštas sakė kitą savaitę susitiksiantis su savo bendrapartiečiu aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir šiuos klausimus bent preliminariai aptarsiantis.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: