Ar Panevėžys taps robotikos centru?

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas, pavaduotojas Aleksas Varna susitiko su danų firmos „Blue Ocean Robotics“ įkūrėju Thomu Solupajev-Ronlevu ir Justinu Katkumi („Blue Ocean Robotics“ vadovu Lietuvoje). Susitikime dalyvavo Tarybos nariai Daumantas Simėnas ir Darius Viržonis, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (TVF) prof. Vytenis Sinkevičius.

„Blue Ocean Robotics“ yra naujos klasės kompanija, kurios misija – sujungti du pasaulius: akademinį mokslinių tyrimų bei plėtros su verslo ir prekybos. Mūsų tikslas – komercializuoti robotikos tyrimus ir plėtrą“, – sakė T. Solupajev-Ronlevas.

Kompanijos atstovai siūlo Panevėžyje įkurti kompetencijų centrą, kuris į bendrą darbą suvienytų TVF robotikos laboratorijos, Panevėžio mechatronikos bei verslo atstovus.

„Panevėžys turi galimybių tapti šalies robotikos lyderiu, nes turime patirties ir kur ją pritaikyti. Robotizacijos procesai dar tik įsibėgėja, o kompetencijų centras būtų gera paskata įmonėms tobulėti, robotizuoti veiklą, mažinti kaštus ir didinti pelną. Savivaldybė pasirengusi skatinti šio centro įsikūrimą, nes tai pagerintų Panevėžio miesto konkurencingumą“, – sakė meras R. Račkauskas.

Panevėžio mechatronikos centro mokslinis vadovas dr. Darius Viržonis pastebėjo, kad įmonės domisi tyrimais, galimybėmis modernizuoti gamybą, o turima patirtis būtų panaudota kuriant kompetencijų centrą.

„Blue Ocean Robotics“ kuria ir pristato naujus, inovatyvius, rinkai paruoštus robotus – pramonės, sveikatos priežiūros, švietimo, žemės ūkio, statybos ir kt. sritims. Teikiami kompleksiniai sprendimai (dizaino, koncepcijos, kūrimo, diegimo, įgyvendinimo, mokymo, testavimo, dokumentavimo, sklaidos, pagalbos ir konsultavimo, priežiūros ir pan.). Daugiausia dėmesio skiriama ankstyvojo etapo robotų technologijoms ir pirmeivių iniciatyvoms rinkose.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: