Ar po teismo sprendimo išliks miesto valdančioji dauguma?

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, kuriam rugsėjį sukaks 63 metai, ir jo patarėja Gintarė Maskoliūnienė buvo kaltinami piktnaudžiavimu tarnyba. Teismas abiem kaltinamiesiems penkerius metus uždraudė dirbti valstybės tarnyboje, merui skyrė 30 tūkst. eurų, o jo pavaldinei – 25 tūkst. eurų baudą. Be to, iš mero nutarta konfiskuoti 5472 eurų vertės turto.

AINA.lt pakalbintas Panevėžio miesto vicemeras liberalsąjūdininkas Valdemaras Jakštas sakė dar neisiaiškinęs, ką reiškia draudimas dirbti valstybės tarnyboje. Jis teigė teismo sprendimo nevertinantis ir negalintis jo vertinti, nes nesantis profesionalus teisininkas bei nežinantis byloje surinktos medžiagos.

„Manau, o tai yra tik mano asmeninė nuomonė, sprendimas bus skundžiamas aukštesnės instancijos teismui, todėl ką nors konkrečiau svarstyti bus galima tik gavus galutinį sprendimą. Ar meras galės toliau eiti savo pareigas bus galima kalbėti tik įsiteisėjus teismo sprendimui. Tai gal palaukim galutinio teismo sprendimo“,- sakė V.Jakštas.

Valdemras Jakštas

„Valstietis“ Rimantas Narkūnas teigė, jog dabar ką nors vertinti sunku, tačiau sakė pasitikintis teismu, jo kompetencija, nes jis ne kokia nors visuomeninė organizacija.

Politiko teigimu, dabar valdančioji dauguma turėtų susirinkti, kad meras R.M.Račkauskas atsakytų, kas, kur ir kaip, nes vykstant ikiteisminiam tyrimui jis negalėjo atskleisti tyrimo medžiagos.

Rimantas Narkūnas

„Ne vienas meras Lietuvoje buvo teisiamas ir net nuteistas, todėl tragedijos nematau. Aukščiausias valdžios organas yra taryba, todėl darbai Panevėžyje nesustos“,- sakė R.Narkūnas.

Panevėžio socialdemokratų lyderis Ramūnas Vyžintas teismo sprendimą vertino prastai ne tik merui, bet ir visam Panevėžiui.

Ramūnas Vyžintas

„Panevėžiui padaryta neigiama reputacinė žala, nes sprendimas priimtas žmogui, kuris stovi prie miesto vairo ir šneka apie investicinius projektus. Jis turbūt kreipsis į apeliacinį teismą ir iki jo sprendimo galės eiti pareigas. Aš ketinu sukviesti socialdemokratų skyriaus tarybą ir svarstysime ar nereikėtų suspenduoti savo dalyvavimo valdančiosios daugumos darbe. Sprendimą turės priimti skyriaus taryba“,- sakė R.Vyžintas.

TS-LKD frakcija miesto taryboje reaguodama į paskelbtą Šiaulių apygardos teismo sprendimą Panevėžio mero korupcinėje byloje, ragina kaltu pripažintą merą R.M. Račkauską nebekompromituoti miesto ir pasitraukti iš užimamų pareigų.

„Į tarybą išrinktas politines frakcijas kviečiame imtis atsakomybės atkurti demokratinę, skaidrumo principais besivadovaujančią savivaldą Panevėžyje“, – rašoma TS-LKD pranešime.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: