AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2015-06-11

Ar prieš atostogas pasitikrinote kiek galioja Jūsų asmens dokumentas?

Prasidėjus atostogų sezonui daugelis pamiršta apie tokius dalykus, kaip asmens dokumento galiojimo laikas. Specialistai pataria atkreipti į paso ar tapatybės kortelės galiojimo laiką, nes dėl negaliojančio dokumento galite būti sugražinti iš kelionės, ar, net ir būdami Lietuvoje, gauti baudą.

Prieš ruošdamiesi į kelionę svetur, jau iš anskto planuojame kokius drabužius dėsimės, kokių daiktų gali prireikti. Tačiau kartais atsitinka taip, kad malonius keliones rūpesčius apkartina būtini kelionei dokumentai. Migracijos tarnybų specialistai teigia, jog vykdami užsienį piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę keliautojai retai kada pamiršta , tačiau ne visi gyventojai atkreipia dėmesį į šių dokumentų galiojimo laiką, kurio tam tikrose šalyse gali nepakakti, nors pase ar asmens tapatybės kortelėje nurodyta galiojimo data – vėlesnė nei turėtų trukti suplanuota kelionė.

Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas privalomas visiems vykstantiems į užsienį, nepriklausomai nuo amžiaus. Be to, reikėtų atkreipti dėmesį, kuris iš dokumentų reikalingas vykstant į pasirinktą užsienio valstybę: pasas ar asmens tapatybės kortelė. Tiesa, į kitą šalį iš Lietuvos vykstantiems ne šios valstybės piliečiams gali prireikti ir papildomų dokumentų.

Plačiau vaizdo reportaže.

 

GNTV logo2


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: