AINA TVGNTVNAUJAUSIOS ŽINIOS

Ar reikia, kad Vėlinės taptų laisva nuo darbo diena?

O Jūs ar pritartumėte, kad Vėlinės taptų dar viena šventine nedarbo diena?

Gruodžio pradžioje Seimas svarstys, ar paskelbti dar vieną šventinę nedarbo dieną. Gyventojų nuomonės, ar mirusiesiems pagerbti reikalinga dar viena papildoma šventinė diena, išsiskiria. Tiesa, šiam pasiūlymui dar turi pritarti ir Vyriausybė.

Nors lapkričio pirmoji, Visų Šventųjų diena, yra skirta paminėti žmonėms, po mirties paskelbtiems šventaisiais, daugelis gyventojų būtent šią šventę renkasi aplankyti savo artimųjų kapus. Taip, anot Seimo narės Vandos Kravčionok, iškreipiama tikroji Vėlinių prasmė, tad siūloma šventine nedarbo diena paskelbti ir lapkričio antrąją.

Gyventojų nuomonės apie dar vienos šventinės nedarbo dienos poreikį išsiskiria. Dalis jų norėtų lapkričio antrąją nedirbti, o kitiems atrodo, kad nedarbo dienų Lietuvoje pakanka.

Dabar galiojančiame Darbo kodekse yra 13 valstybinių švenčių. Dalis jų yra švenčiamos sekmadienį. Anot Seimo narės, per 20 Europos šalių šventinių dienų turi daugiau nei Lietuva. Ar šį sąrašą verta papildyti Vėlinėmis, šiuo metu svarsto Vyriausybė.

Pritarus Vyriausybei.  įstatymo projektas Seime būtų svarstomas gruodžio 6-ąją. Pritarus Seimo narių daugumai, lapkričio antroji nedarbo diena galėtų būti jau kitąmet.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.