Ar tarybos nariai, su kvietimais dalyvavę komerciniame renginyje, neįsipareigoja kultūros centrui?

Šiemet pirmą kartą į Rokiškio kultūros centro kūrybinio sezono pristatymą kvietimus gavo visi 25 rajono savivaldybės tarybos nariai, jiems išdalinta 50 kvietimų. Ar tai galima traktuoti viešųjų ir privačių interesų susikirtimą, bandymą įtakoti vietos politikų nuomonę? Mat naujasis įstaigos vadovas kreipėsi į rajono tarybą nuomoti savivaldybės tarnybinį butą. Nemokamas kvietimas eiliniam rokiškėnui gali būt vertinamas kaip dovana, o politikui – pakiša.

Prilygsta Druskininkų skandalui

Vardinius kvietimus (dviems asmenims) į Rokiškio kultūros centro kūrybinio sezono atidarymą gavę politikai pasielgė skirtingai: vieni atvyko į renginį, kiti – jį ignoravo, treti – kvietimą dovanojo draugams, darbuotojams. Buvo ir tokių, kurie per didelį informacijos srautą nepastebėjo elektroniniu paštu atsiųsto pranešimo.

Rokiškio rajono savivaldybės antikorupcijos komisijos pirmininkas, tarybos narys Vytautas Masiulis mano, jog rajono politikų iš Kultūros centro paimta dovana prilygsta Druskininkų variantui, kai išskirtiniai asmenys nemokamai galėjo naudotis vandens parko pramogomis. „Kuo aš geresnis už eilinį rokiškėną, kuris pats turi pirkti bilietą, o mane pamalonina kvietimu. Lyg ubagas būčiau, negalintis pats susimokėti už koncertą, , – tikino V. Masiulis.

Politikas siūlė kvietimu pasinaudojusiems tarybos nariams nebalsuoti posėdyje, kai bus sprendžiama, ar naujajam centro vadovui Erikui Druskinui nuomoti savivaldybės butą. „Pasinaudojus privilegija nemalonu balsuoti prieš buto, kuris nuomojamas simboline kaina, skyrimą, todėl geriau pripažinti viešųjų ir privačių interesų susikirtimą ir nedalyvauti balsavime“, – įsitikinęs politikas.

Visiems arba nė vienam

Vicemeras Egidijus Vilimas mano, jog kultūros įstaigos į komercinius anšlaginius renginius turėtų pardavinėti bilietus ir dalinti kuo mažiau kvietimų, i jei susidomėjimas renginiu nedidelis, tuomet į jį galima kviesti žmones užimančius tam tikras pareigas. „Per televiziją transliuojamose renginiuose pirmose eilėse sėdi kviestiniai asmenys – žymūs šalies politikai, verslininkai, visuomenininkai… Jų dalyvavimas suteikia renginiui solidumo, reikšmingumo. Rajono taryba – rajone aukščiausia valdžia, todėl galima narius kviesti į renginius. Jei tai daroma, tai būtina kvietimus išsiųsti visiems, kad nebūtų nė vienas išskirtas, pamirštas“, – sakė vicemeras.

Kvietimą priėmęs ir renginyje dalyvavęs tarybos narys Stasys Mekšėnas tikino, jog vadovaudamasis posakiu: „Duoda – imk, muša – bėk“, su žmona ir anūkais atėjo į renginį. Tačiau koncerto metu suprato, kad pasielgė neteisingai. „Grįžtame į tarybinius laikus, nomenklatūrinę sistemą, kai išskirtiniai asmenys gaudavo kvietimus. Ta sistema jau atgyveno. Po renginio šeimoje aptarėme, kad patys privalėjome pirktis bilietus“, – atviravo politikas.

Etiketas ir pasaulinė praktika

Kultūros centro vadovas Erikas Druskinas sakė, jog kvietimus išsiuntė ne tik visiems tarybos nariams, bet ir rajono kultūros darbuotojams, taip pat nuolatiniams centro rėmėjams. „Rajono taryba – kultūros centro steigėja. Norisi, kad politikai tiesiogiai – dalyvaudami renginyje susipažintų su įstaigos veikla, sezono naujovėmis. Juos pakviesti į sezono pristatymo renginį reikalauja etiketas ir pasaulinė praktika“, – teigė E. Druskinas.

Vakar vykusiame rajono tarybos posėdyje šiuo klausimu išsakytos įvairios nuomonės. Tarybos etikos komisijos pirmininkė Jūratė Čypienė priminė, jog dalyvavusieji koncerte galėtų nebalsuoti dėl buto skyrimo E. Druskinui, priešingu atveju, šis klausimas bus svarstomas Etikos komisijoje. Su ja solidarizavosi rajono meras Antanas Vagonis: „Pasielgiau gėdingai, ateityje į koncertus bilietus nusipirksiu“, – žadėjo rajono vadovas. Anot politiko Algio Čepulio, spaudoje pasirodžius viešo sąmokslo teorijoms dėl galimo politikų papirkinėjimo, todėl reikėtų iš viso nebalsuoti dėl buto nuomos E. Druskiniui.

Senbuvio patarimai

Politikė Ramunė Markevičienė mano, jog tikslinčiau būtų išnuomoti E. Druskinui savivaldybės butą, gauti už tai pajamas, nei leisti jam nuomotis iš privataus asmens, kuris valstybei nemoka jokių mokesčių, nors gauna papildomas nuomos pajamas. O tarybos senbuvis Gintaras Girštautas priminė, jog kvietimų dalybų problema iškyla ne pirmą kratą, todėl Kultūros centre buvo nustatyta kvietimų dalijimo tvarka. Į gaunančiųjų sąrašą visi tarybos nariai neįtraukti, tik atskirais atvejais išimtys daromos merui, vicemerui, administracijos direktoriui, kitiems politikams, kurie renginyje atstovauja rajoną.

Posėdyje 13 tarybos narių balsavus „prieš“, 4 – iš viso nebalsavus, 2 – „už“, kultūros centro vadovui E. Druskinui tarnybinis butas neišnuomotas. Tik posėdžio pabaigoje, merui perskaičiuos E. Druskino pareiškimą, paaiškėjo, jog diskusijos buvo beprasmės: naujasis įstaigos vadovas prisipažino, jog nežinojęs apie kvietimų dalijimo tvarką, todėl suklydo, ir už tai visų atsiprašo. Jis taip pat atsisakė prašymo išnuomoti savivaldybės butą.
Dalia Zibolienė

Rokiskis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply