Lietuvos naujienos - Sportas - 2020-06-03

Ar verta mergaitei lankyti futbolo treniruotes Vilniuje?

Nors mūsų laikų pasaulis išgyvena nemažus pokyčius, tačiau tam tikrose srityse vis dar trūksta atviro požiūrio bei tolerancijos tam tikrais klausimais. Kada žiūrime į sportuojančias moteris, dažnai joms sukurtos sąlygos yra gerokai prastesnės ne tos, kurias turi vyrai. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad moterys prasčiau sportuoja arba nori pasiekti aukštumų sporte mažiau nei vaikinai. Kaip tik priešingai – moterys gali norėti lankyti futbolo treniruotes ar dalyvauti kitos sporto šakos būreliuose net labiau nei vyrai. Pasigilinkime būtent į šią temą ir pažiūrėkime ar verta merginai lankyti futbolo treniruotes Vilniuje? 

Vis daugėja klubų, kurie siūlo futbolo treniruotes Vilniuje merginoms 

Nors tai dar ne visos futbolo mokyklos 

Tenka pripažinti, kad susidomėjimas moterų futbolo lyga Lietuvoje yra mažesnis nei vyrų. Tačiau lyga auga ir talentingų žaidėjų skaičius kasmet vis didėja, todėl ignoruoti šios sporto šakos potencialo jau nebegalima. Juo labiau, kai žinome faktą, kad pasaulyje moterų futbolas yra viena iš sparčiausiai populiarėjančių sporto šakų. Jeigu netikite, tai praėjusios olimpiados moterų futbolo finalo rungtynėse buvo ~60 tūkstančių žiūrovų, o prieš 20 metų jų tebuvo pora tūkstančių. 

Sostinėje merginų grupes turi tik kelios futbolo mokyklos, tad pasirinkimas nebus pats plačiausias, bet jis tikrai didesnis nei kituose šalies miestuose. Nors akademijų vos kelios, jos galės pasiūlyti gana neblogas perspektyvas ateityje rinktis profesionalios futbolininkės karjerą. 

Talentų ugdymo mechanizmas 

Tikrai nėra taip, kad merginos, žaidžiančios futbolą neturi perspektyvų. Priešingai, yra keletas futbolo mokyklų/akademijų Vilniuje, kurios augina merginas nuo mažumės ir leidžia joms tobulėti žaidžiant su bendraamžėmis arba vyresnėmis, profesionaliomis futbolininkėmis. Tad kiekvienoje amžiaus grupėje merginos turės ne tik platformą tobulėti, bet ir palyginti savo įgūdžius su aukščiausio lygio žaidėjomis mūsų šalyje. 

Tai bus naudinga kiekvienai merginai 

Fizine prasme 

Dėl to, jog sportuoti yra skatinamos mažiau už berniukus, mokyklinio amžiaus merginos dažnai susiduria su tokiomis sveikatos problemomis, kurios atsiranda dėl per mažo fizinio aktyvumo. Dabartinėje visuomenėje taip pat sparčiai plinta vaikų antsvoris bei nutukimas, kuris ne tik tampa patyčių taikiniu, tačiau ir gali gerokai susilpninti jauną organizmą. Iš šios pusės futbolas yra kone tobulas užsiėmimas, mat jis stiprina beveik visus kūno raumenis ir užtikrina visokeriopą fizinį tobulėjimą. 

Ištvermė, kojų raumenys, koordinacija, korpuso ir nugaros bei pilvo preso tvirtumas – visa tai padeda pasiekti futbolo treniruotės. Nors dauguma futbolininkų kūnuose įžvelgia tik itin tvirtas kojas, tačiau žaidimas reikalauja stipraus viso kūno darbo, todėl treniruotėse dėmesys sutelkiamas į platų raumenų ir sausgyslių spektrą. Taip pat gerėja koordinacija, o per tai, jog nuolat mušinėjamas kamuolys, gali pavykti įgyti ir kitų įgūdžių, praversiančių vėlesniuose gyvenimo etapuose. 

Psichologiškai 

Komandinis sportas ugdo begalę įvairiausių įgūdžių ne tik fizine, tačiau ir psichologine prasme. Žaidimas padeda pažinti žmones, jų elgesį, tvarkytis su spaudimu, vertinti komandinį bei individualų darbą, suprasti kaip siekti tikslų ir geriau perprasti tai, kaip veikia tarpusavio santykiai. Tokias vertybes ugdo https://fkvilnius.lt/ ir kitų futbolo mokyklų/akademijų treneriai bei kolektyvai. Jos svarbios ne tik ant žaliosios vejos, tačiau ir bet kuriame darbe, studijose ar bet kurioje projektinėje veikloje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: