„Architektūros parko“ pirmasis projektas „Paupys“ žengia į naują plėtros etapą

Viena didžiausių Baltijos šalyse lietuviško kapitalo kelių ir geležinkelių statybos bendrovių „Panevėžio keliai“ pasirašė susitarimą su nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros bendrove „MG Valda“ dėl vieno didžiausių nekilnojamojo turto sandorių Lietuvoje per pastaruosius metus.

Šiuo susitarimu bendrovei „MG Valda“ perleista teisė toliau šalies sostinėje plėtoti „Achitektūros parko“ I etapo projektą „Paupys“. Projektas „Paupys“ apima buvusios pramoninės zonos Vilniaus senamiestyje konversiją į gyvenamąją ir komercinės paskirties teritoriją.

„Projektą vykdėme planuodami, kad jis galėtų būti realizuotas bet kuriame jo vystymo etape. Šiuo metu rinkos pokyčiai verčia susitelkti į pagrindines veiklos sritis – kelių ir geležinkelių statybą, šių veiklų plėtrą artimose ir tolimesnėse užsienio rinkose, tarp jų – ir Skandinavijoje, – sako AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas. – Manome, kad racionalu koncentruoti finansinius ir intelektinius resursus srityse, kurios pasirinktos kaip prioritetinės“.

Pasak „MG Valdos“ generalinės direktorės Sigitos Survilaitės-Mekionienės, „Paupio“ projekto išskirtinumas lėmė bendrovės planus investuoti į šią teritoriją. „Konversijos būdu tvarkomas ištisas rajonas turi visas galimybes tapti ne tik pavyzdiniu projektu, bet ir traukos centru senąjį Vilnių mėgstantiems turistams ar miesto širdyje laiką leidžiantiems vilniečiams“, – teigia S. Survilaitė–Mekionienė.

Pagal sutartį bendrovei „MG Valda“ perleidžiamos dukterinės „Panevėžio kelių“ bendrovės „Naujasis Užupis“, sukurtos vystyti projektą „Paupys“, akcijos ir išvalyta bei sutvarkyta buvusios „Skaiteks“ gamyklos teritorija, paruošta kitam jos vystymo etapui. Sandorio vertė neskelbiama.

Vilniaus „Architektūros parkas” – sostinės savivaldybės inicijuotas projektas, kurį įgyvendinus, nuo Užupio iki Belmonto miško besidriekiantys Vilnios krantai taps išskirtiniu sostinės kvartalu. Projekto tikslas – iš Vilniaus senamiesčio zonos iškelti pramonės įmones ir paversti šią miesto dalį gyvenamuoju rajonu, su sutvarkyta inžinerine ir susisiekimo infrastruktūra, darbo vietomis, kultūriniu gyvenimu, aktyvia bendruomene.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: