freepik.com nuotr.

Artėja laikas, kai vairuotojai plūstelės į autoservisus

Autogamintojų ir importuotojų asociacija (AGIA) rekomenduoja ratų keitimo procedūras atlikti tik tuose autoservisuose, kuriuose paslauga bus atlikta kvalifikuotai ir kur galėsite palikti senas padangas utilizavimui – nesvarbu, ar nebereikalingomis tapo vasarinės, ar žieminės, ar universalios.

„Pagal galiojančius teisės aktus, visi padangų pardavėjai ir montavimo pasaugų teikėjai privalo priimti utilizavimui lygiai tą patį skaičių padangų, koks yra perkamas arba keičiamas. Atsisakius tai padaryti numatytos tikrai didelės baudos. Oficialiai dirbantys kvalifikuoti meistrai – tai garantas, jog darbai bus atlikti kokybiškai. Tačiau bene didžiausia pridėtinė vertė – žinosite, jog jūsų automobilinės atliekos bus sutvarkytos taip, kaip dabar reikalauja aplinkosauginiai reikalavimai ir tokiu būdu prisidėsite prie tvaraus vartojimo bei gamtos resursų tausojimo“, – sako asociacijos AGIA vadovė Rita Zdanevičienė.

Asociacijos direktorės teigimu, kiekvienais metais į Lietuvą įvežami nemaži kiekiai panaudotų padangų, o oficialiai veikiantys pardavėjai, turimais duomenimis, tikrai tokių neimportuoja. Reiškia jas iš turtingesnių Vakarų šalių atgabena asmenys, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių iki šiol vengia prisidėti prie civilizuoto visuotino tvarkymosi, o didelė dalis jų importuotų atliekų nukeliauja ir nelegalius sąvartynus.

„Kasmet iš įvairių nelegalių sąvartynų pamiškėse ir kitose apleistose vietose Lietuvoje išgabenama utilizavimui nuo 100 tūkstančių iki 200 tūkstančių tonų senų padangų. Tai rodo, jog problema vis dar egzistuoja, nors situacija po truputį gerėja. Vairuotojai sąmoningėja ir vis labiau rūpinasi, kad jų aplinkosauginis pėdsakas būtų kuo draugiškesnis. Tačiau viskas dar labiau pasikeistų, jei pavyktų įtikinti prie atsakingo požiūrio į tvarkymąsi prisijungti turgaus prekeivius ir internetu padangas pardavinėjančius juridinius bei fizinius asmenis“, – tvirtina R. Zdanevičienė.

Nebetinkamos naudoti padangos yra aplinką teršiančios atliekos, todėl jas būtina tinkamai sutvarkyti

AGIA primena, jo senas padangas legaliai galima palikti: tokį pat kiekį, kokį perki, atiduodant pardavėjui; paliekant automobilių servise, kuriame tos padangos keičiamos; 4 vnt. per metus leidžiama atvežti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles; arba bet kokį skaičių, susimokėjus tam tikrą mokestį atliekų tvarkytojams.

Atsikratę padangų nesilaikant teisės aktuose nustatytos tvarkos, ir gyventojai gali turėti neplanuotų išlaidų. Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 eurus aplinkai padarytai žalai atlyginti ir nuo 30 iki 90 eurų baudą.

– Pardavėjai privalo nereikalaudami papildomai sumokėti priimti vartotojo atiduodamas senas padangas, jeigu atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui ir jų skaičius (skaičiuojant vienetais) atitinka perkamų naujų padangų skaičių.

– Transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančios įmonės taip pat privalo nemokamai iš transporto priemonių naudotojų (fizinių asmenų – gyventojų) priimti transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto metu susidariusias padangų atliekas.

– Aplinkos ministerija primena, kad nebetinkamos naudoti padangos yra aplinką teršiančios atliekos, o už pareigos priimti iš gyventojų padangų atliekas nevykdymą juridiniams asmenims gresia bauda nuo 6 tūkst. iki 14 tūkst. eurų (Aplinkos apsaugos įstatymo 102 str. 3 d.). Už tokį pat pakartotinį pažeidimą – bauda nuo 14 iki 23 tūkst. eurų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: