Laisvalaikis - Mada - 2021-02-15

Artėja pavasaris – ką reikėtų žinoti renkantis akinius nuo saulės

Akiniai nuo saulės – ne tik išvaizdos detalė, bet ir būtina apsauga akims nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių vasarą. Jeigu saulėtą dieną būsite lauke be jokios apsaugos, tai gali pakenkti jūsų ragenai ir net padidinti akių ligų riziką. Norėdami užtikrinti reikiamą akių apsaugą, pirkdami akinius turite atsižvelgti į kelis esminius dalykus. Štai keli patarimai, kaip pasirinkti saugiausius ir efektyviausius akinius nuo saulės.

Apsauga nuo saulės

Saulė skleidžia mums nematomą ir nejaučiamą ultravioletinę (UV) spinduliuotę. Mažomis dozėmis ji suteikia organizmui vitaminą D, tačiau per didelis jos kiekis gali sukelti saulės nudegimus ar net odos vėžį. Tai taip pat gali pakenkti ir jūsų akims. Vienintelis prevencinis būdas nuo to apsisaugoti tai kokybiški apsaugantys akis akiniai. Renkantis akinius nuo saulės pirmiausia dėmesį skirkite ne akinių rėmelių formai ar spalvai, bet stiklui. Žinoma, dizainas yra svarbu, tačiau Būtent stiklas apsaugos jūsų akis nuo kenksmingų saulės spindulių. Labai svarbu, kad stiklas turėtų kuo aukštesnę apsaugą. Geriausias apsaugos lygis yra UV-400, kuris 100% apsaugo nuo kenksmingų spindulių. Ši funkcija paprastai nurodoma etiketėse.

Nuotraukos teisės: glasseson.lt

Įsitikinkite, kad jie gali užblokuoti pakankamai šviesos

Kiek didesni akiniai yra ne tik stilingi, bet ir padeda išvengti daugiau UV spindulių patekimo į akis. Specialistų teigimu, akiniai nuo saulės turėtų užblokuoti nuo 75 iki 90 procentų matomos šviesos. Taigi, jeigu matuodamiesi akinius pastebite, kad jie labiau atitolę nuo akių ir pro šonus įleidžia nemažai spindulių, tokie akiniai neapsaugos akių tinkamai. Akiniai turi apgaubti akis ir taip užtikrinti geriausią apsaugą. Taip pat, įsitikinkite ar akinių stiklai yra pakankamai tamsūs. Tai geriausia padaryti atsistojus prieš veidrodį. Užsidėkite akinius ir žiūrėkite į akis. Jeigu akis matote aiškiai, akiniai nuo saulės nėra pakankamai tamsūs.

Rėmeliai pagal veido formą

Akiniai nuo saulės saulėtą dieną yra neatskiriama jūsų įvaizdžio dalis. Tiesa, tokiomis dienomis juos nešioti turėsite dažnai, todėl rinkdamiesi akinius nepamirškite pirmenybės skirti ir jų patogumui. Rinkdamiesi akinius nuo saulės, ieškokite prekės ženklų, kurie atspindėtų jūsų asmenybę ir būtų patogūs nešioti. Apžiūrėkite savo veido formą prieš veidrodį ir nuspręskite, ar ji yra širdies formos, apvali, kvadratinė ar ovali. Norėdami išsaugoti estetišką vaizdą, akinių rėmelius rinkitės priešingos formos negu yra jūsų veidas. Pavyzdžiui, jeigu turite kvadrato formos veidą, jums reikės apvalesnių rėmelių. Jeigu turite apvalų veidą – rinkitės kampuotesnį, katės akies ar stačiakampio formos rėmą. Širdies formos veidui labiausiai tinka vidutinio dydžio akiniai, taip vizualiai sumažinama kakta. Tačiau turint siaurą kaktą ir platų žandikaulį, rinkitės didesnių rėmų akinius. Paprasčiausia pasirinkti bus ovalo formos veidą turintiems žmonėms, jie gali išsisukti su beveik bet kokio dydžio ar formos rėmeliu. Norėdami įsitikinti ar išsirinkta forma jums tikrai tinka, pasikonsultuokite su optikos specialistu.

Nuotraukos teisės: glasseson.lt

Kitos svarbios savybės

Pagrindinė akinių nuo saulės funkcija – apsauga nuo UV spindulių, tačiau renkantis akinius jūs taip pat galite pasirinkti aukščiausios kokybės filtrus ir lęšių dangas. Tai užtikrins gerą regėjimo kokybę ir puikią akių apsaugą. Nuspręskite kokios akinių savybės labiausiai atitinka jūsų gyvenimo būdą ir poreikius.

Poliarizuotas filtras

Važiuojant automobiliu ar plaukiojant valtimi mus dažnai akina saulės atspindžiai atsimušantys nuo įvairių paviršių. Tam, kad atspindys nebūtų toks stiprus, poliarizuoti lęšiai gali sumažinti šviesos patekimą į akis. Tai tai pat naudinga ir žiemą, kai nuo sniego atsispindinti stipri šviesa priverčia akis prisimerkti. Be to, poliarizuoti lęšiai yra laikomi viena geriausių apsaugų nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių, todėl jų pasirinkimas teikia daug naudos akims.

Veidrodinė danga

Veidrodinių akinių stiklai yra padengti atspindinčia veidrodine danga, kuri sumažina šviesos patekimą į akis. Kiekvienas žmogus pagal savo skonį gali išsirinkti sau labiausiai patinkančią stiklų spalvą – auksinę, žalią, mėlyną ar net rožinę. Išskirtiniai ir patrauklūs akiniai ypač tinka ryškioms saulėtoms dienoms, taip pat slidinėjant. Tačiau svarbu paminėti, kad apsauga nuo UV spindulių veidrodiniuose akiniuose nėra garantuojama, todėl būtinai atkreipkite dėmesį į etiketę ir joje esančius UV ženklus.

Pusiau tamsinti stiklai

Žiūrint per pusiau tamsintus stiklus viršuje matysite tamsesnį, o apačioje – šviesesnį vaizdą. Šie akiniai puikiai tiks vairuojant ar sportuojant, tačiau gali netikti kasdieniam naudojimui. Pereinamų spalvų stiklai nepasaugo tinkamai akių nuo kenksmingų saulės spindulių ir dažnai yra per mažai tamsinti.

Korekciniai akiniai nuo saulės

Jeigu nešioti korekcinius akinius privalote nuolat, nepraleiskite progos įsigyti akinių rėmelius su tamsintais korekciniais stiklais. Nesvarbu ar jums reikalingi akiniai į tolį, ar skaitymo akiniai, šiuolaikinių technologijų dėka, saulėtą dieną jums daugiau nereikės rinktis tarp paprastų korekcinių ir nuo saulės akinių. Korekciniai akiniai nuo saulės užtikrins, kad ryškioje šviesoje netektų prisimerkti, o vairuojant ryškiai matytumėte visus ženklus.

Kaip tinkamai prižiūrėti akinius?

Tam, kad akiniai ilgiau tarnautų būtina tinkamai juos prižiūrėti. Vienas svarbiausių aspektų – nenešiokite akinių ant galvos ar kaktos, taip deformuojasi akinių rėmelių kojelės. Taip pat, nusiimdami akinius būtinai tai darykite abejomis rankomis lengvai laikant už kojelių. Nusiėmę akinius juos įdėkite į specialų, kietą dėklą. Taip apsaugosite akinių stiklus nuo susibraižymo ar galimybės juos netyčia sulaužyti. Akiniams išsipurvinus ar apdulkėjus naudokite specialias akinių valymui skirtas servetėles su mikroskaidulomis. Rekomenduojama akinių nelaikyti greitai kaistančios vietose – nevėdinamame automobilyje, pirtyje ir saugoti juos nuo sūraus vandens ar chemikalų. Taip išvengsite lęšių paviršiaus pažeidimo, rėmelių deformacijos ar spalvos pažeidimo.

Pabaigai

Taigi, artėjant pavasariui svarbu tinkamai pasirūpinti savo akimis ir įsigyti kokybiškus akinius nuo saulės. Tik aukštos kokybės akiniai, turintys aukštą apsaugą nuo UV spindulių, pakankamai tamsinti ir tinkamai uždengiantys akis užtikrins, kad jūsų akių nepažeistų kenksmingi spinduliai, o prie veido formos priderinti rėmeliai suteiks jūsų išvaizdai elegancijos. Vadovaukitės šiais patarimais ir įsigykite akinius, kurie geriausiai apsaugos jūsų akis, o jei turite klausimų, kreipkitės pagalbos į licencijuotas optikas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: