Artėja šalčiai

Meteorologai savaitgalį prognozuoja žymesnį oro atšalimą, o esant žemai oro temperatūrai ilgesnį laiką, išryškėja pastatų statybinių konstrukcijų ir šildymo sistemų darbo defektai, dėl kurių didėja suvartojamos šilumos kiekis, netolygiai šildomos patalpos pastatuose.

Siekiant pastatuose išvengti šildymo ir karšto vandens sistemų darbo sutrikimų, būtinas šilumos vartotojų, pastatų šildymo ir karšto vandens prižiūrėtojų, daugiabučių namų bendrijų pirmininkų bei atsakingų už pastatų šilumos ūkį asmenų dėmesys į pastatų sandarumą. Bendro naudojimo patalpos (laiptinės, techniniai koridoriai, rūsiai ir pan.), kuriose sumontuoti šildymo ir karšto vandens sistemų vamzdžiai ar radiatoriai, turi būti užsandarintos taip, kad būtų išvengta vamzdynų ar radiatorių užšalimo. Vertėtų atkreipti dėmesį ir patikrinti tas pastato šildymo sistemos vietas, kur vamzdynai įrengti arti lauko durų. Vertėtų įvertinti nešildomose bendro naudojimo patalpose esančių šilumos vamzdžių izoliaciją ir, jei reikia, ją suremontuoti. Šilumos vartotojai,  pastebėję trūkumus turėtų apie juos pranešti prižiūrėtojams.  

Atkreiptinas dėmesys, kad šildymo sezono metu gyvenamosiose patalpose turi būti užtikrinta higienos normomis nustatyta patalpų oro temperatūra, t.y. gyvenamuose kambariuose turi būti mažiausiai +18°C. Daugiabučiuose namuose esant ne vienodai šildomoms patalpoms ar esant žemesnėms oro temperatūroms jose, vartotojai turėtų kreiptis į pastatų šildymo ir karšto vandens sistemųprižiūrėtojus. Šildymo sistemų prižiūrėtojai, savo ruožtu, turėtų nedelsiant pranešti šilumos tiekėjui apie pastatų šilumos tinklų įvaduose ar pastatų sistemose atsiradusius sutrikimus. AB „Panevėžio energija“ dispečerinės tarnybos telefonas ( 8-45) 501 055.

Panevėžio mieste, tiekiant šilumą atvira sistema bei namo šilumos punkte neveikiant karšto vandens temperatūros reguliatoriams, atšalus orams  iš vartotojų čiaupų tekančio karšto vandens temperatūra gali siekti +90°C , todėl gyventojai daugiabučiuose namuose karštą vandenį turėtų naudoti atsargiai, kad nenusiplikytų, bei tuo pačiu kartu su kaimynais svarstyti namo šilumos punkto modernizavimo klausimą, taip išsprendžiant karšto vandens ruošimo, reguliavimo ir naudojimo problemą.  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: