Artėja „Žaibo kirtis 2015“ – didžiausios šių metų nacionalinės karinės pratybos

Balandžio 23 d. Lietuvoje prasidės didžiausios šių metų nacionalinės karinės pratybos „Žaibo kirtis 2015“. Jose drauge treniruosis per 3 tūkst. karių, pareigūnų ir tarnautojų iš visų Lietuvos kariuomenės pajėgų ir valdybų, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos ministerijų, savivaldybių ir Lietuvos šaulių sąjungos.

„Šiomis pratybomis įvertinsime nacionalinių budinčių pajėgumų pasirengimo lygį, gerinsime sąveiką su šalies institucijomis, analizuosime ar šiuo metu galiojanti teisinė bazė ir vidaus tvarkos leidžia mums sklandžiai ir greitai neutralizuoti įvairaus pobūdžio hibridines grėsmes valstybės saugumui taikos meto sąlygomis“, – sakė pratybų „Žaibo kirtis 2015“ vadovas, Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

Balandžio 23 d., per pirmąjį pratybų „Žaibo kirtis“ etapą, pirmą kartą nuo Nepriklausomybės atkūrimo, bus surengta dalinės mobilizacijos treniruotė. Jos metu iš keturių šalies regionų (Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės) duomenų patikslinimui ir sveikatos būklės įvertinimui bus pašaukta tūkstantis parengtojo rezervo karių.

Gegužės 4–10 d. Klaipėdos, Kauno, Kaišiadorių ir Švenčionių rajonuose vyks antrasis „Žaibo kirčio“ etapas – lauko taktinės pratybos. Jų metu bus praktiškai tikrinama kibernetinio saugumo sistema,imituojamos įvairios ekstremalios situacijos ir incidentai, pagal savo pobūdį neprilygstantys agresijos aktams. Į šiuos incidentus drauge su kitais pratybų dalyviais praktiškai reaguos kariuomenės greitojo reagavimo ir taikos meto užduočių operacinės pajėgos.

Trečiasis pratybų etapas vyks gegužės 13 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradės r.), gegužės 21 d. – Gaižiūnų poligone (Jonavos r.). Jo metu pratybų dalyviai atliks kovinį šaudymą iš lengvųjų ginklų.

Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: