Arturo Milašausko fotografijose – intriguojantys vabzdžių ir sportininkų žaidimai

Gegužės 13 dieną 17 val. Panevėžio fotografijos galerijoje atidaroma panevėžiečio fotomenininko Arturo Milašausko fotografijos paroda „Žaidimai pievoje“.

„Parodą sudaro du fotografijų ciklai: regbio dramatiška kova ir vabzdžių biustai“, – sako autorius, Panevėžio ligoninės kraujagyslių chirurgas, laisvalaikiu imantis į rankas fotoaparatą bei pasineriantis į kūrybines paieškas.

„Ir viename, ir kitame cikle veiksmas vyksta pievoje. Neieškokite šiose fotografijose monumentalumo, rimties, meditacijos – čia karaliauja dinamika. Fotografijų bendras vardiklis – pieva ir greitis. Tai sieja ir sportininkus, ir vabzdžius “, – sako A. Milašauskas.

Parodoje autorius rodo naujas, niekur neeksponuotas fotografijas. Pasak jo, fotografuoti skatina smalsumas, tad jis niekada negrįžtąs prie senų temų.

„Susidomėti vabzdžiais paskatino Čarlzo Darvino veikalas „Rūšių kilmė“. Pradėjau juos stebėti ir fotografuoti. Kokia jėga, koks greitis, koks protas ir bendravimo įgūdžiai! Štai musė – labai malonus ir švarus vabzdys, tikras naminis gyvūnas – nuolat prie žmogaus, vis pazyzia į ausį – nori pasišnekėti“, – sako tarp kolegų ir draugų šmaikštumu garsėjantis A. Milašauskas.

Pasak jo, musė yra puikus modelis: nusiprausia, pasitaiso blakstienas ir sau ramiai pozuoja „Ji labai protinga – puikiai atskiria, ar nori ją pagauti, ar fotografuoti. Plyksteliu į ją tokia blykste, kad net dramblį išverstų, o tupi lyg niekur nieko“, – fotosesijos įspūdžiais dalijasi fotografas.

A. Milašauskas, ilgai su fotoaparatu stebėjęs vabzdžių gyvenimą, griauna įprastus įvaizdžius ir mitus ne tik apie muses. „Bitės ir skruzdėlės – silpnaprotės schematinės baudžiauninkės, kurios žino tik nešti, tempti, judėti apibrėžta trajektorija. Bitės vis kvailai lenda į tą patį žiedą, nors ten jau buvo ir išsėmė nektarą“, – nesuprasi ar rimtai, ar juokais kalba parodos „Žaidimai pievoje“ autorius.

Regbio tema A. Milašausko fotografijose taip pat atsirado neatsitiktinai. Autorius dar mokykloje, o vėliau ir studijuodamas universitete žaidė regbį, iki šiol yra Panevėžio regbio veteranų komandos narys, tad šio sporto subtilybės jam gerai žinomos. Praėjusiais metais vykusio Lietuvos regbio čempionato metu autorius lakstė aplink aikštę gaudydamas ne kamuolį, o nepakartojamas žaidimo akimirkas, stebindamas ir visko mačiusius stadiono apsaugininkus.

„Ne viską pavyko padaryti. Nenufotografavau, kaip plyšta regbininko apranga ir jis aikštėje lieka nuogas. Dar norėčiau nufotografuoti, kaip skrenda uodas – ar jis plasnoja kaip gandras, ar kaip kregždutė“, – atvirauja fotografas, savo kūrinius eksponavęs ne vienoje jungtinėje ir personalinėje parodoje.

Medikas laisvalaikiu ne tik fotografuoja, bet ir rašo knygas. Jis yra išleidęs ir iliustravęs savo kurtas pasakas bei publikavęs atsiminimų knygą „Mokykla“.

A.Milašauskas gimė 1955 m. Salantuose, Kretingos rajone. Mokėsi Panevėžio 6-oje ir Juozo Balčikonio vidurinėse mokyklose, baigė medicinos studijas Vilniaus universitete.

 

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: