Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2019-12-12

Arūnas Valinskas patvirtino: „Valdžia gyvena pagal „paniatkes“

„Dabartinė valdžia gyvena pagal „paniatkes“. Valdžios pirštai riečiasi tik į save“, – tai jau šį ketvirtadienio vakarą 20 val. LNK pokalbių laidoje „Valanda su Rūta“ patvirtins televizijos laidų prodiuseris ir vedėjas, kadaise Seimo pirmininko pareigas ėjęs Arūnas Valinskas.

Iki gražiausių metų švenčių liko vos kelios savaitės, todėl tai – ko gero pats tinkamiausias laikas pasikalbėti apie tai, kaip gyvename, ir ko tikimės iš 2020–ųjų. Tol, kol viena gerovės Lietuvos dalis politinėje arenoje pešasi ir murkdosi skandalų jūroje, kita išėjo į gatves pasakyti kaip ji nenori gyventi.

„Profesoriaus alga Afrikoje didesnė nei Lietuvoje. Kenijoje vieno iš universitetų profesorius į rankas per mėnesį gauna 2000 dolerių, nemokamą apgyvendinimą, ir transportą su vairuotoju, kuris atveža į darbą, ir parveža namo. Lietuvoje profesoriaus atlyginimas Vilniaus universitete 1300 eurų, nors universitetas patenka į geriausiųjų 500 pasaulyje“, – teigs VU rektorius, profesorius Artūras Žukauskas. Praėjusią savaitę universitetas dviem dienoms sustabdė veiklą protestuodamas dėl didesnių atlyginimų, kuriuos Vyriausybė pažadėjo, tačiau, prasidėjus biudžeto svarstymams, primiršo. Pasak rektoriaus, jei valdžia neišpildys pažadų, bus rengiamas kur kas rimtesnis streikas.

Prie diskusijos apie streikus prisijungs ir Vilniaus Žemynos progimnazijos anglų kalbos vyr. mokytoja, dviejų vaikų mama Jurgita Kiškienė. Moteris buvo viena tų, kuri pernai žiemą streikavo su grupe kitų mokytojų šveitimo ministerijoje. Moteris per savaitę turi 24 pamokas, yra klasės auklėtoja. „Jeigu dirbdama pilnu etatu, turėdama maksimalų valandų skaičių per mėnesį, neuždirbu nė 1000 eurų, ar galima tokį gyvenimą vadinti oriu?” – klaus mokytoja.

„Savo pažadais Vyriausybė pažadėjo streiką, o nusivedė tautą kebabų!“ – teigs Seimo narys, Mykolas Majauskas.

„Regionuose neliko gydytojų ir ambulatorijų, neliko policijos pareigūnų, netrukus neliks ir ugniagesių. Kodėl tuomet ten gyvenantys mokesčių mokėtojai turėtų į bendrą puodą nešti pinigėlius, jei už tai negauna paslaugų, kurias valstybė jiems privalo garantuoti?“ – sakys Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė, buvusi policijos pareigūnė, sistemoje dirbusi 15–a metų, Loreta Soščekienė.

Pokalbių laida „Valanda su Rūta“ jau šį ketvirtadienio vakarą, 20.00 val., tik per LNK.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: