Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos nuotr.

Arvydo Martinaičio srūvančių spalvų tapybos paroda

Kovo 20 d. (penktadienį) 16 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14) atidaroma kauniečio dailininko, dailės dėstytojo Arvydo Martinaičio tapybos darbų paroda SPALVŲ ZONA III, vyks susitikimas su autoriumi.

Arvydas Martinaitis (g. 1971 Kaune) 1989–1993 m. studijavo Kauno aukštesniojoje meno mokykloje. Tapybos mokėsi pas dėstytoją Aušrą Barzdukaitę-Vaitkūnienę. Vėliau, 1993–1999 m., tapybos studijas tęsė Vilniaus dailės akademijoje pas profesorių Ričardą Vaitiekūną.

Nuo 1999 m. menininkas dėsto Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete. Nuo 2007 m. yra Dailės katedros vedėjas.

Bibliotekoje atidaromą parodą sudaro apie 2011–2013 m. kurti tapybos darbai, keletas sukurtų 2014 m. Kelerių metų tapybą sieja apmąstymai ir eksperimentai.

Anot dailėtyrininkės hum. m. dr. Kristinos Budrytės-Genevičės, parodoje vyrauja labai dideli kontūrai, bėgantys, srūvantys į begalybę išsiliejimai, kuriems prisireikia nebe potėpio, o liejimo. Didelius formatus tapytojas kuria ne kaip molbertinę tapybą, o ant žemės, turėdamas suvaldyti ne tik pasikeitusią padėtį, dydžius, bet ir spalvų pamatymą.

Spalvos tekėjimas, susiturėjimas, susidūrimas, virtimas chaotiškais pavidalais ir yra ta nuolatinė gyvenimo žaismė, kurią mums pristato tapytojas.

Paroda veiks iki balandžio 20 d.

Kviečiame!

Vilija Stokienė

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: