Pradžia Bendruomenės naujienos Aš ir mano krašto spalvos

Aš ir mano krašto spalvos

844
0

Vaikų atostogos tirpte tirpsta, o vasara nelepina orais. Fantazija išduoda, kai reikia nuspręsti kaip praleisti nerūpestingą dieną, o galimybių aplankyti kitas Lietuvos vietas nėra. Tėveliai užimti, seneliams vis dažniau pritrūksta jėgų, o nenumaldomas smalsumas, turintis vaikus vesti pažinimo taku, pardeda snūduriuoti…

„Nevalia švaistyti vasaros!” – pasitarusios nusprendė dvi Daukniūnų įstaigos: gyventojų bendruomenė „Daukniūnai“ ir Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinys. Būtent jų iniciatyva liepos 3 dieną vaikai buvo pakviesti į vasaros stovyklą „Aš ir mano krašto spalvos“, kurią rėmė Panevėžio rajono savivaldybė. Per kiek ilgiau nei savaitę mažųjų stovyklautojų smalsumas atsigavo, vasaros atostogos įgavo nuotykių atspalvį, o veiklos nereikėjo dairytis patiems.

Kasdien vaikai iš Daukniūnų, Spirakių ir Dragonių rinkosi į vasaros stovyklą, kur rytai prasidėdavo stovyklos vėliavos pakėlimu ir guviais žaidimais. Spardytas kamuolys, šokinėta per šokdynę, žaista slėpynių. Skambant pianino muzikai prisiminti rateliai: „Graži mūsų šeimynėlė“, „Šiaudų batai“, „Mažas mūsų ratelis“, „Jurgeli meistreli“… Galima pailsti vien vardinant, tačiau vaikai jėgų nestokojo.

Antroji dienos dalis stovykloje būdavo skirta kūrybinio potencialo ugdymui. Guašu spalvintos kartoninės dėžės tapo vaikų kūrybos pilimi. Piešiniai skirti Lietuvos Valstybės dienai paminėti papuošė kultūros namų sienas. Daukniūnų bibliotekoje vykusi pamokėlė ne tik kvietė piešti labiausiai patikusį herojų iš T.Korolainen knygos „Katulis ir pykčio maišelis“, bet ir mokė vaikus kaip valdyti pyktį.

Nepamiršta ir Lietuvos valstybei svarbi data. Stovyklos metu vaikai mokėsi eilėraščius, dainavo dainas, kartojosi Tautišką giesmę. Būrys mažųjų stovyklautojų parengė koncertinę programą Lietuvos Valstybės dienos renginiui, taip sukurdami įsimintiną šventę tėveliams, seneliams, kaimynams ir draugams. Liepos 6 dieną 21 valandą jie drauge su lietuviais visame pasaulyje stojo giedoti Lietuvos himną.

Vaikų pastangos ir atsakingas pasiruošimas Valstybės dienai neliko neįvertinti. Liepos 11 dieną stovyklautojai vyko į ekskursiją – Upytės kraštą. Išvykos metu vaikams pasakotos vietos legendos, nauji, negirdėti faktai apie Panevėžio rajoną. Apie Upytės amatų centrą ir jo autentiškumą vaikams pasakojo įstaigos direktorė Aušra Sidorovienė . Aplankytas ir Upytės piliakalnis, prisiminta Čičinsko dvaro legenda.

Taip kupini naujų įspūdžių ir gražių prisiminimų vaikai baigė vasaros stovyklą „Aš ir mano krašto spalvos“.

„Tam, kad vaiko vasara taptų įsimintina nereikia daug: keletas draugų, pora žaidimų, nedidelė išvyka… Tai spalvingesnė vasara, pažintas savas kraštas, nubudęs nuotykių troškimas. Džiaugiamės turėję galimybę padovanoti vaikams įspūdžių kupiną vasarą,“ – daugiau nei savaitę trukusią vaikų stovyklą apibendrino gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ pirmininkė Reda Matuzevičienė.

Arneta Matuzevičiūtė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.