Aš iš naujo atradau laikrodį – tai išmanusis „Huawei Watch GT 3“

Rita Lukošiūtė

Niekada nemaniau, kad vėl galiu pamilti laikrodį. Pastaruosius keletą metų buvau visiškai pamiršusi, kad yra toks aksesuaras, kadangi jo funkcijas puikiausiai perėmė išmanusis telefonas. Visgi susigundžiau išbandyti šiuolaikinį išmanųjį laikrodį ir ką jūs manote? Pastaroji savaitė pakeitė mano požiūrį į laikrodžius. Kas gi tai per aksesuaras be kurio nebegalėčiau nė dienos išbūti. Tai naujasis išmanusis laikrodis „Huawei Watch GT 3“.

Nežiūrint jo nuostabaus dizaino, pirmiausia mane nustebino nerūdijančio plieno aukso spalvos magnetinė apyrankė, kuri prisitaiko prie bet kokios rankos riešo, nėra jokių skylučių ir t.t. Sugalvota nuostabiai, 10 balų. Pats laikrodis taip pat pagamintas iš nerūdijančio plieno, yra tvirtas bei atsparus ir karščiui, ir šalčiui.

Pasirodė du skirtingi naujojo „Huawei Watch GT 3“ laikrodžio modeliai: pirmasis yra 46 milimetrų (mm), o antrasis – 42 mm įstrižainės. Būtent pastarasis gražuolis ir pateko į mano rankas. Dar atrodo, kad tas mažesnis modelis skirtas išskirtinai moterims. Tačiau jie neskirstomi – abu modeliai tiks visiems. Beje pastarasis modelis sveria tik 35 gramus. Jo labai lengvas ir plonas korpusas, todėl nešioti jį vienas malonumas. Tiesiog saugiai ir švelniai „gula“ prie rankos.

Laikrodis turi apvalų 1,32 colio (3,35 cm) įstrižainės ekraną, kuris pasižymi „AMOLED“ jutikliniu ekranu, padengtu tvirtuoju „Corning Gorilla Glass 3“ bei palaikančiu 466×466 pikselių raišką. O itin skaidraus 3D lenkto stiklo ekranas užtikrina tiesiog stulbinantį vaizdo ryškumą kiekviename taške. O svarbiausia, priklausomai nuo  nuotaikos, galiu pasirinkti kokį tik noriu ciferblatą.

Labai patiko sukama laikrodžio karūnėlė, didelis nuo krašto iki krašto HD ekranėlis. Paspaudus karūnėlę lengvai atsidaro naršomas laikrodžio meniu. Pasukus karūnėlę galiu priartinti programas ir lengvai išsirinkti reikiamą. Beje, patogu valdyti net ir šlapiomis rankomis.

Nepatikėsite, bet laikrodžio baterijos neteko krauti visą savaitę. Mano kolegos sako, kad tai stulbinantis rezultatas, nes konkurentų laikrodžiai tuo pasigirti negali.

„Huawei Watch GT 3“ palaiko „Huawei HarmonyOS“ operacinę sistemą, kurios dėka laikrodį galiu prijungti prie bet kurio „Android“ ar „Apple“ įrenginio ir juo priimti skambučius. Tai pagrindis mano atradimas ir džiaugsmas, kad dabar laikrodžio pagalba aš jau galiu darbe judėti be telefono, kuris man visada užimdavo rankas. Prijungusi laikrodį prie savo išmaniojo telefono per „Bluetooth“ sąsają aš galiu sportuoti lauke, atlikti namų ruošos darbus ar gaminti maistą, bei mėgautis patogumu žiūrint skambučių istoriją, atmesdama ar nutildydama skambučius laikrodyje.

Na, o kas šiais laikais nesirūpina savo sveikata? Pasirdodo ne tik telefono, bet ir išmanaus laikrodžio viena svarbiausių funkcijų – pagalba sportuojant bei sveikatos priežiūra. Dėka tikslios pozicionavimo sistemos, „Huawei Watch GT 3“ gali sekti tikslų maršrutą bėgimo metu. Galiu pasidalinti savo naujai atrastu maršrutu per „Huawei Health“ su draugais, kurie mėgsta bėgioti. Naudodama maršruto atgal funkciją, galiu lengvai rasti savo kelią pagal išsaugotą maršrutą su savo laikrodžiu.

Beje laikrodis man gali atstoti ir trenerį – jis gali nustatyti bėgimo planus ir tikslus pagal asmeninius duomenis. Jis gali pritaikyti lengvą bėgimą ir didelio intensyvumo bėgimą, kad būtų galima sudaryti periodinius treniruočių planus. Laikrodyje „Huawei Watch GT 3“ – puikus treniruočių pagalbininkas.  Jame yra daugiau nei šimtas treniruočių režimų bei integruotas treniruočių planuoklis. Jame įmontuotas automatinis 6 sporto režimų atpažinimas, 18 profesionalių sporto režimų, + 85 pasirenkami sporto režimai. Nesvarbu, ar tai treniruotės viduje, ar lauke. Treniruojantis laikrodis realiuoju laiku balsu primena apie  treniruočių tikslus ir jų būseną.

Sveikatos stebėseną laikrodis užtikrina naudojant pažangųjį širdies ritmo matuoklį, palaikomą naujosios „TruSeenTM 5.0+“ sistemos bei turi patobulintą visą dieną trunkantį kraujo prisotinimo deguonimi (SpO2) stebėjimą. Be to, dabar galiu stebėti ir vertinti savo miego būklę ir kvėpavimą jo metu. Laikrodis turi ir tikslų temperatūros jutiklį, kuris nustato riešo odos temperatūrą.

O tai pasiekiama dėl padvigubinto signalo imtuvo, kuris išdėliotas ratu, todėl efektyviai sumažina signalo trukdžius ir pagerina tikslumą net ir intensyviai judant. Natūraliai išlenkta nugarėlė, kuri geriau priglunda prie riešo, ir suteikia stabilesnį dėvėjimą leidžia vandeniui ir prakaitui nutekėti į šoną, išvengiant signalo iškraipymo. Nauja jutiklių danga sumažina šviesos lūžio trukdžius ir leidžia šviesai tiesiogiai patekti į odą, pagerindama signalo tikslumą.

Kokios jo galimybės mane nustebino? Žibintuvėlis. Dabar tamsiu paros metu ar vakarais aš galiu akimirksniu įsijungti žibintuvėlį ir nebeieškoti patamsyje namų ar automobilio rakto skylutės. Taip pat vairuodama automobilį galiu naudotis laisvų rankų įranga – atsiliepti ir kalbėtis laikrodžio pagalba ir nebereikaia savo rankinuke naršyti ieškant pasislėpusio ten telefono. Taip pat labai lengvai laikrodžio pagalba galiu surasti dažnai „pametamą“ telefoną, operatyviai atsiliepti į skambučius, siųsti žinutes. Galiu nuolatos stebėti savo širdies darbą, temperatūrą, streso lygį, akimirksniu sužinoti orų prognozes, skaityti žinutes, klausytis muzikos, reikalui esant pasinaudoti laikmačiu, nustatyti žadintuvą, jį išjungti, peržiūrėti skambučius ir t.t. Tūkstančiai įvairiausių galimybių.

Nepatikėsit, bet aš nebegaliu be savo naujojo draugo išmanaus laikrodžio „Huawei Watch GT 3“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: