Laisvalaikis - Maistas - 2021-12-07

Ąsotis ir grafinas – praktiškas ir stilingas pasirinkimas kiekvienam stalui

Gražiausios metų šventės jau ne už kalnų. Nori ar ne, vis dažniau susimąstai apie tai, kaip reikės papuošti šventinį stalą. Dažnai idėjų, susijusių su stalo serviravimu, ieškome internete. Tam, kad šventinio stalo idėja būtų pilnai išpildyta, reikalingas ir tinkamas ąsotis, ir tinkamas grafinas ir kiti stalo indai bei įrankiai. Stalo indų ir įrankių gausa yra didžiulė, todėl pažintį su jais pradėsime nuo tokių stalo indų kaip grafinai, ąsočiai ir ąsotėliai.

Kuo skiriasi ąsotis ir grafinas?

Ąsotis ir grafinas – tai du gėrimams skirtų indų tipai. Kuo šie indai skiriasi vienas nuo kito? Pradėkime nuo to, kad ąsotis yra skirtas vandeniui, pienui, girai, alui, įvairiems gaiviesiems gėrimams, gaivoms, kompotams laikyti ir pilstyti, o štai grafinas tinka vandeniui, vynui, viskiui ir kitiems tauriesiems gėrimams laikyti ir pilstyti. Šie du indai skiriasi ir savo išvaizda. Ąsočių būna įvairių formų, tačiau klasikiniai, „pilvoti“ ąsočiai ir toks šio indo dizaino sprendimas daro juos tobulais, kai kalbame apie gėrimų išpilstymą. Pažymėtina kad ąsotis – tai indas turintis ąsą ir snapelį. O štai prabangų butelį, vazą, kolbą ar kitas įmantrias formas primenantis grafinas ąsos ir snapelio neturi. Pažymėtina, kad vandeniui skirti grafinai yra paprastesnės išvaizdos, o alkoholiniams gėrimams skirti indai išsiskiria įmantresne išvaizda. Tiek ąsočiai, tiek grafinai gali turėti kamštukus ir dangtelius, tačiau net ir naudojami su dangteliais jie netinka gazuotam mineraliniam vandeniui ir vaisvandeniams laikyti.

Iš kokių medžiagų gaminami ąsočiai ir grafinai?

Ąsotis – stalo indas, turintis turtingą istoriją. Visi pirmieji ąsočiai buvo gaminami iš molio. Šiuo metu populiariausi iš stiklo pagaminti ąsočiai. Be stiklo šiam stalo indui gaminti yra naudojamos ir tokios medžiagos kaip jai minėtas molis, porcelianas, krištolas ir net plastikas. O štai grafinų molinių nebūna. Grafinui pagaminti yra naudojamas stiklas arba krištolas.

Populiariausi skaidrūs iš stiklo ir krištolo pagaminti ąsočiai ir grafinai. Kam norisi spalvų, tas gali rinktis iš spalvoto stiklo pagamintus ąsočius ir ąsotėlius. Porcelianiniai ir plastikiniai ąsočiai gali būti ir visiškai paprasti, ir margi, ir raštuoti.

Ąsočių ir grafinų panaudojimas

Apie tai, kokiems gėrimams yra skirti ąsočiai ir grafinai, jau aptarėme. Vis dėlto būtina paminėti ir kitus aspektus. Pirmiausia, iš skaidrių medžiagų pagaminti ąsočiai ir grafinai stalui suteikia daugiau „lengvumo“ ir , pavyzdžiui, vanduo su vaisiais arba agurkais, pateiktas tokiame inde, atrodo itin gražiai ir gaiviai. Porcelianiniai ąsočiai ir ąsotėliai yra nepermatomi. Šiuose nepermatomuose stalo induose dažniausiai laikoma balinimui skirta grietinėlė arba pienas, o moliniai ąsočiai yra puikus pasirinkimas mėgstantiems girą ar naminį alų. Pigiau kainuojantys plastikiniai ąsočiai savo estetine išvaizda ženkliai nusileidžia ąsotėliams ir ąsočiams, pagamintiems iš porceliano, molio, stiklo ar krištolo.

Ąsočio ir grafino talpa

Atsižvelgiant į tai, kad didelės talpos ąsočius ir grafinus būtų sunku pakelti, jų talpa dažniausiai svyruoja nuo 0,8 iki 2,5 litro. Vandeniui skirti grafinai ir ąsočiai yra talpesni, o štai tauriesiems gėrimams skirti grafinai būna ženkliai mažesnės talpos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: