Ateities išmanių miestų vizija

Jungtinės Tautos prognozuoja, kad 2050 m. beveik 84 proc. žmonių gyvens miestuose. Kadangi į miestų teritorijas keliasi vis daugiau žmonių, tai, kaip vykstame į darbą, lankome gimines ir draugus bei judame po savo gyvenamąją vietą, pasikeis iš esmės. Netrukus gyvensime pasaulyje, kur pavėžėjimo paslaugos, dalijimasis automobiliu ar netgi autonominio transporto priemonės nieko nebestebins. Kartu pasikeis ir mūsų mąstymas apie šias mobilumo formas – jos taps tokios pat įprastos kaip ir tradicinis viešasis transportas ar nuosavas automobilis.

„Goodyear“ pristato išmanaus miesto viziją ir sprendimus tvariam transportui.

  1. Ryšiu pagrįstas mobilumas

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Goodyear“ kartu su „EASE Logistics“ ir Dublino miestu (Ohajo valstija) paskelbė apie bendradarbiavimą išmanių padangų ir debesies technologija pagrįstos logistikos srityse pažangiame Ohajo regione, dar žinomame kaip „Beta District“. Dalijantis ir tobulinant duomenis apie ryšiu pagrįstą mobilumą, tokie eksperimentai galėtų padėti kuriant naujus gaminius ir sprendimus, kurie būtų naudingi miestams ateityje.

Pavyzdžiui, Amsterdamas duomenimis apie eismą ir transportą dalijasi su trečiųjų šalių kūrėjais, kurie gali juos pasitelkti kurdami žemėlapių programėles transporto sistemoms susieti.

Kitas šios srities lyderis yra Kopenhaga, kuri siekia iki 2025 m. tapti anglies dvideginio kiekio nedidinančia sostine. Išmanus mobiliųjų telefonų, GPS ir autobusų belaidžio ryšio duomenų naudojimas ir jutiklių kanalizacijose bei šiukšlių dėžėse įrengimas įgyvendinant planą „Copenhagen Connecting“ padės miestui siekti išsikeltų tikslų – sumažinti spūstis, oro taršą ir išmetamo CO2 kiekį.

  1. Išmaniosios padangos informuos apie nusidėvėjimą

Su aplinkiniu pasauliu ryšį galintys palaikyti automobiliai padės po miestą judėti greičiau. Tokie automobiliai gali būti neįtikėtinai naudingi daugelyje sričių – nuo darnaus eismo judėjimo užtikrinimo iki spūsčių mažinimo ir kelių tausojimo.

„Goodyear“ išmaniosios padangos – vienas iš pavyzdžių, kaip automobiliuose diegiamos technologijos gali mums pasitarnauti ateityje. Padangoje įtaisyti jutikliai suteikia reikalingą informaciją apie nusidėvėjimą, temperatūrą ir slėgį, todėl parkų vadovai gali iškart spręsti problemas, dėl kurių jų transporto priemonėms grėstų prastovos.

  1. Autonominės transporto priemonės prisitaikys prie kelio dangos

Dar viena technologija, kurią šiuo metu plėtoja „Goodyear“, tai padangos, padedančias sužinoti kelio, kuriuo važiuoja transporto priemonė, būklę. Ar jis šlapias? Ar pasidengęs sniegu? O gal slidus? Pasinaudojus šia informacija, autonominėms transporto priemonėms galėtų būti pranešama apie stabdymo atstumą.

Išmaniosios padangos nėra tik tuščia svajonė – „Goodyear“ dar šiemet ketina jas išbandyti su klientų automobiliais.

  1. Nepakankamai pripūstos padangos didina kuro sąnaudas ir užterštumą

„Goodyear“ skaičiavimai rodo, jog 20 proc. kelių transporto priemonių važinėja su nepakankamai pripūstomis padangomis, kas neleidžia taupiai naudoti degalų. Tai gali turėti didelės įtakos važiavimui mieste. Nepakankamai pripūstos padangos, prasti keliai ir spūstys prisideda prie miestų užterštumo.

  1. Išmaniųjų šviesoforų galimybės

Automobilių komunikavimas su šviesoforais gali padėti mažinant spūstis ir išvengti automobilių užvedinėjimo gyvenamuosiuose rajonuose. Tuo tarpu išmanieji šviesoforai gali stebėti eismo srautus ir pagal gautus duomenis nukreipti automobilių navigacijos sistemas. Elektrinių automobilių ir autonominių transporto priemonių naudojimas kartu su mikromobilumo programomis padėtų ir toliau siekti tvarumo miestuose.

Apie įmonę „The Goodyear Tire & Rubber Company“

„Goodyear“ yra viena didžiausių padangas gaminančių bendrovių pasaulyje. Joje dirba apie 62 tūkst. žmonių, o gamyba vyksta 46 gamyklose, kurios yra 21 pasaulio valstybėje. Bendrovės naujovių kūrimo centrai Akrone (Ohajo valstija, JAV) ir Colmar-Berge (Liuksemburgas) kuria moderniausius produktus ir paslaugas, kurie tampa naujais padangų pramonės technologijų etalonais. Daugiau informacijos apie „Goodyear“ ir jos produktus rasite interneto svetainėje www.goodyear.com/corporate.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: