Bendruomenės naujienosReporteris

Atgal į ateitį

Sako, kad kraštą, kuriame gyveni,  tėvyne vadinti gali tik tada, jei gerbi jos kalbą, žinai istoriją, jeigu kasdieniuose darbuose randi  savo tėvų, senelių, prosenelių gyvenimo ženklus, jei juos brangini ir jų neužmiršti.

Vasario mėnesį „Minties“ gimnazijoje numatyta eilė renginių, šventinių pamokų. Mėnesio pabaigoje vienų mokinių lauks lietuvių kalbos dienos, kiti kurs „Sakmių knygą“ . Bibliotekoje gimnazistų jau laukia literatūros paroda „Valstybingumo kelias – Vasario 16-oji“, o tradicinės abiturientų pilietiškumo pamokos gimnazijos pirmokams ir antrokams neužmirštos ir šiais metais. Muziką ir tautines dainas mylintys mokiniai ir jų mokytojos dalyvaus 23-iame Juozo Balčikonio gimnazijos organizuojamame  Dainų festivalyje, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

Šventinė Vasario 16-ajai skirtų renginių  savaitė „Minties“ gimnazijoje prasidėjo pirmų  klasių mokinių trumpalaikio projekto „Atgal į ateitį“ baigiamuoju renginiu – konkursu.  Istorijos, lietuvių kalbos, muzikos, technologijų, geografijos ir dailės mokytojai pakvietė mokinius dar kartą prisiminti Lietuvai labiausiai nusipelniusias istorines asmenybes bei jų darbus, neakivaizdiniu būdu pakeliauti po šalies etnografinius regionus, pasiklausyti muzikos ir atpažinti atskirų regionų liaudies dainas,  poetinius gebėjimus parodyti  akrostichų Lietuvai kūryboje, iš pateiktų fotografijų atpažinti Lietuvos miestus, turistų lankomus geografinius objektus, pasiklausyti tarmių skambesio. Nors Lietuva ir maža šalis, bet atskiriems jos etnokultūriniams regionams būdingi ir skirtingi valgiai. Didelio dėmesio sulaukė gimnazijos trečiokų iškepti aukštaitiški blynai, dzūkų kūgelis, labai skanus žemaičių kastinys, Mažosios Lietuvos kėžis, o suvalkietiško skilandžio kvapas ypač žadino apetitą. Dailės kūrybiniuose darbuose   „Linkėjimai ateities Lietuvai“  atsispindėjo pačių  gimnazijos pirmokų svajonės. Piešiniuose mokiniai vaizdavo taikią šalį, švarią gamtą, ateities miestus, robotus, modernias transporto priemones. Vertinimo komisijai susumavus taškus, paaiškėjo, kad dviejų klasių komandos surinko vienodą taškų skaičių, bet akrostichų kūryboje 1a klasės komanda gavo vienu tašku daugiau, todėl pirmoji vieta atiteko jai. Visoms komandoms už bendruomeniškumą ir aktyvų dalyvavimą  įteiktos originalios padėkos, sukurtos  pagal vieno gimnazisto piešinį,  bei  Panevėžio apskrities turizmo centro dovanos.

Dar kartą žvilgtelėję atgal į valstybės praeitį ir  švęsdami dabartį,    jaunieji mintiečiai į antrą valstybės šimtmetį žengia su taikios, švarios ir modernios Lietuvos vizija.

 

Rimalda Vitkevičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button