Atgyja legendinis klubas FK „Ekranas“

OFICIALU! Panevėžio futbolo bendruomenei žinomas FK „Aukštaitija“ klubas nuo šio sezono starto vadinsis legendinio klubo FK „Ekranas“ vardu.

Niekam ne paslaptis, kad kelerius metus besitęsusios FK „Ekranas“ bankroto bylos metu buvo galimybė už tam tikrą sumą perimti daugkartinio šalies futbolo klubo vardą.

Nėra jokių kalbų, kad tokio klubo netektis ne tik Panevėžio sporto bendruomenei, tačiau ir visam Lietuvos futbolui buvo skaudus smūgis. Aukštaitijos sostinėje kelios futbolo mėgėjų kartos augo kartu su FK „Ekranu“, džiaugėsi pergalėmis ir didžiavosi klubu.

Tad FK „Aukštaitija“ klubas nusprendė, kad legendiniam futbolo vardui nevalia taip lengvai nugulti į istorijos metraščius, juolab tiek Panevėžyje, tiek ir visoje Lietuvoje „Ekrano“ vardas yra gerai žinomas. Šį penktadienį buvo užbaigtas sandoris tarp bankroto administratoriaus ir FK „Aukštaitija“ ir prekinis vardas FK „Ekranas“ tampa FK „Aukštaitija“ nuosavybe.

„Idėja gimė prieš gerą mėnesį, klubo viduje didelių diskusijų nebuvo, visi tik palaikė šį planą. Susitikome su FK „Ekrano“ veteranais, buvusiais sirgaliais, supratome, kad miestui to reikia bei norime mažais žingsniais eiti į priekį. Bendravome su Lietuvos futbolo federacijos vadovais, pristatėme planus, džiaugiamės, kad ir čia sulaukėme palaikymo.

Tai bus komanda, kurios pagrindą sudarys jauni, 1998-1999 metais gimę panevėžiečiai, prieš dvejus metus tapę jaunių Elitinės lygos čempionais, tačiau šiuo metu neįsitvirtinę A lygos ar Pirmos lygos klubuose“, – teigė klubo direktorius Tomas Malinauskas.

Komandai vadovaus kaunietis Darius Maciulevičius, jam talkins 1996-2007 metais „Ekranui“ atstovavęs panevėžietis Mindaugas Gardzijauskas.

„Iš sportinės pusės tikslas – laimėti II lygą ir patekti aukštesnės pakopos čempionatą – I lygą. Kitas tikslas – vėl į stadionus sugrąžinti buvusius FK „Ekrano“ sirgalius, kurie neabejingi šiam vardui.

Žinoma, nesame naivūs, nesitikime, kad į II lygos mačą rinksis tūkstančiai, o ir „Žemynos“ stadionas, kuriame žaisime, talpina 500 žiūrovų. Bet kiekvienas sirgalius, atvykęs į mūsų rungtynes, jau mums bus maža pergalė. Reikės tik savo žaidimu, noru aikštėje komandai pateisinti panevėžiečių lūkesčius“, – kalbėjo T. Malinauskas.

„Besitęsiant karantinui kalbėti apie biudžetą nėra lengva, dėl paramos bendraujame su miesto verslo atstovais, tikimės miesto savivaldybės palaikymo. Be to, planuose – sukurti platformą, kurios dėka prie komandos palaikymo galėtų prisidėti kiekvienas norintis. Dar mums patiems daug klaustukų, ieškome atsakymų, tačiau ryžomės šiam nuotykiui“, – kalbėjo klubo vadovas.

Hegelmann LFF taurės turnyro I etapo burtai klubą suvedė su I lygos atstovais – Alytaus DFK „Dainava“ ekipa.

Taurės rungtynės Panevėžyje vyks birželio 17 dieną „Žemynos“ progimnazijos stadione, mačo pradžia – 19 val.

Norintys jau dabar prisidėti prie naujo klubo palaikymo, finansinę paramą gali pervesti į šią sąskaitą: VŠĮ Futbolo klubas „Aukštaitija“, Citadele bankas: LT91 7290 0000 0940 2632.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: