Atidaroma paroda, skirta Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos 50-mečiui

Kovo 10 d. 16 val. Panevėžio kraštotyros muziejus kviečia į Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos 50-mečiui skirtą parodos „PERSKAITĘS DUOK KITAM!“ pristatymą, kuris vyks Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje (Respublikos g. 17, Panevėžys).

Paroda veiks iki 2022 m. birželio 11 d.

Apie parodą:

XX a. antidemokratinė prievartinio visuomenės pertvarkymo į komunistinę doktrina radikaliai nutraukė amžiais trukusį pasaulietinės valdžios ir katalikų bažnyčios dialogą. Sovietų Sąjungoje, siekiant religiją eliminuoti iš visuomenės gyvenimo, Katalikų bažnyčia Lietuvoje nebegalėjo laisvai skleisti religinių tiesų.

Lietuvos katalikų bažnyčia, kentusi suvaržymus ir represijas, XX a. 8–9 dešimtmečiais sumanių ir atsidavusių žmonių dėka suaktyvino savo veiklą – susiejusi religinį ir tautinį tapatumus ji ėmė telkti visuomenę, tapo tautą mobilizuojančia jėga.

1972–1989 m. sovietų okupuotoje Lietuvoje pogrindyje be pertraukos 17 metų, iki pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ėjusi Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika – ilgiausiai leistas, plačiausiai pasklidęs, persekiojamos, bet nepalūžusios Bažnyčios simboliu tapęs pogrindinis leidinys. Informacija apie žmogaus teisių pažeidinėjimus, slapta surinkta okupuotoje Lietuvoje, apsukusi ratą laisvajame pasaulyje, užsienio radijo bangomis grįždavo atgal į Lietuvą.

Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika buvo ne tik svarbi pasipriešinimo priemonė, didvyriškas tikėjimo liudijimas, bet ir nuostabus įvairiose pasaulio šalyse gyvenusių laisvę mylinčių žmonių bendradarbiavimo pavyzdys.

Rengėjas – Panevėžio kraštotyros muziejus

Idėjos autorė – Emilija Juškienė

Dailininkė – Asta Radvenskienė

Parodoje panaudota Panevėžio kraštotyros muziejaus, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos ypatingojo archyvo medžiaga.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: