Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro nuotr.

Atidaromas Molėtų diskgolfo parkas

Dar prieš pora metų retas molėtiškis buvo susipažinęs su diskgolfu, bet pradėtas kurti Molėtų diskgolfo parkas tapo puikia proga apie šį žaidimą sužinoti daugiau, o dabar – ir jį išbandyti. Spalio 8 d.  atidaromas Molėtų diskgolfo parkas. Jo įkūrėjai kviečia visus – patyrusius žaidėjus, ir visiškus naujokus išbandyti naują diskgolfo parką ir pasivaržyti Molėtų mero taurės žaidynėse.

Pasak „DiscCity“ – Molėtų diskgolfo parko kūrėjų komandos vadovo Dariaus Griciaus, šio sporto ir laisvalaikio užsiėmimo augimas buvo nuoseklus jau daugelį metų ir tiesiog „sprogo“ pandemijos laikotarpiu. Tai buvo viena iš nedaugelio sportinių veiklų, kuria buvo galima tuo metu užsiimti (nesunku išlaikyti atstumą tarp žmonių, sportuojama gryname ore). Augant žaidžiančiųjų skaičiui daugėja ir diskgolfo parkų, kurių šiuo metu Lietuvoje jau yra virš 30. Molėtų parkas, apimantis Pastovo ežero pakrantes, tampa tryliktuoju „pilno formato“ 18 krepšių parku Lietuvoje. Diskgolfo entuziastas neslepia, kad Molėtuose įkurtas aikštynas reikalauja didelio metimų tikslumo, o didžiausias išbandymas – metimas per ežerą – taps šio parko išskirtinumu. „Molėtų parkas greičiausiai pelnys vieno techniškiausių parkų vardą Lietuvoje, dėl savo aikštyno išdėstymo miške. Ir žinoma metimas per ežerą, ko gero, taps Molėtų diskgolfo parko „vizitine kortele“!“ – pasakoja D. Gricius.

Įrengdama aikštyną Molėtuose „DiscCity“ komanda aktyviai bendradarbiavo su Molėtų rajono savivaldybe – išgirstas noras įveiklinti teritoriją abipus Pastovio ežero. Nors užduotis nebuvo lengva, komanda siekė išgauti įdomias ir įvairias metimo trajektorijas, paruošė krepšių išdėstymą, tinkamą aukšto lygio varžyboms. Šiam parkui įrengti lėšas – daugiau negu 20 tūkstančių eurų – skyrė Molėtų rajono savivaldybė, statybos darbus vykdė MB „Diskų miestas“, o įrengiant trasas talkino UAB „Molėtų švara“, UAB „Molėtų vanduo“, UAB „Molėtų šiluma“ ir Luokesos seniūnija.

Daugiau nei dešimtmetį prisidėdami prie diskgolfo populiarinimo Lietuvoje, „DiscCity“ komanda vienija aukšto lygio diskgolfo žaidėjus, organizuoja varžybas, veda treniruotes, populiarina diskgolfą ir, žinoma, įrenginėja naujus aikštynus. Diskgolfo parko kūrėjai įrengdami parkus stengiasi išnaudoti esamas gamtines kliūtis – medžius, krūmus, vandenį, įkalnes, nuokalnes – kuo daugiau skirtingų kliūčių parke, kuo daugiau skirtingų metimo trajektorijų ir krypčių žaidėjams reikia „suvaldyti“ – tuo įdomesnis žaidimas. „Molėtų parkas būtent priskiriamas prie miškingų parkų. Visi krepšiai turi aiškias trajektorijas tarp medžių, bet reikalauja didelio metimų tikslumo iš žaidėjų. O metimas per ežerą bus tikrai išskirtinis,“ – išskiria D. Gricius, nesplėpdamas, kad vanduo gali kiek išgąsdinti naujokus. Visgi net ir tokiems žaidėjams siūlomas sprendimas – vadinamoji „dropzona“, į kurią einama žaisti, jei įmetama į vandenį arba pasirinkama nemesti per ežerą.

Jau spalio 8 d. Molėtų diskgolfo parko atidaryme, aikštyną ir šio žaidimo subtilybes išbandyti galės ne tik patyrę žaidėjai, bet ir naujokai su trenerių pagalba.

Sportas ar pramoga?

Diskgolfas – golfo žaidimo principu paremtas žaidimas, kur skiriasi naudojami įrankiai. Tai yra golfas žaidžiamas su skriejančiais diskais (ne kamuoliukais), kurie metami ranka (nenaudojant lazdų), o taikinys yra specialus metalinis krepšys su grandinėmis. Pradėdami mesti nuo starto aikštelės žaidėjai turi pataikyti diską į taikinį atlikus kuo mažiau metimų. Vieniems, tai sporto šaka, kitiems – puikus laisvalaikio žaidimas, tinkamas šeimoms, draugų kompanijoms, paprastai žaidžiamas nedidelėmis grupėmis. D. Gricių diskgolfas žavi tuo, jog yra lengvai prieinamas sportas: „Pradėjus greitai užburia diskų skrydis – įvairios metimo trejektorijos, kurias galima atlikti. Tai tampa prasmingu laisvalaikiu gryname ore, o žaidimo azartas labai įtraukia.“

Diskgolfio ambasadoriumi Molėtuose galima vadinti Tadą Rinkevičių. Jis ne tik aktyviai mokosi diskgolfo subtilybių, bet ir jau įkūrė Molėtų diskgolfo klubą. Molėtiškis, vos prasidėjus pirmajai pandemijai, pats pasigaminęs žaidimui skirtą krepšį pirmiausia treniravosi kieme. Didelio susidomėjimo vedinas vyras vykdavo į Lietuvos diskgolfo taurės etapus, išbandydavo skirtingus parkus. Tadas sutinka, kad diskgolfas – tiek sportas, tiek pramoga: „Diskgolfą galima drąsiai abiejais žodžiais įvardint. Vien dėl to, bent jau kaip aš, varžausi su savimi, o po to tik su kitais ir tai tuo pačiu yra laisvalaikio praleidimo būdas. Aš diskgolfą vadinu pasyviai aktyviu sportu, nes porą valandų gamtoje nepervargstant – pramoga.“

Tadas bene vienas pirmųjų išbandė naujojo Molėtų diskgolfo parko trasą ir pripažįsta – tai vienas sudėtingesnių aikštynų Lietuvoje. „Bet man tokie patinka, kuo sunkiau, tuo įdomiau. Teko ne tik išbandyti, bet ir aptvarkyti,“ – pasakoja T. Rinkevičius ir viliasi, kad Molėtuose sukurtas aikštynas taps vienu traukos centrų šios sporto šakos entuziastams, o molėtiškiams ir svečiams tai bus dar viena aktyvi pramoga.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: