G. Kartano nuotr.

Atidaryta Jono Staselio fotografijų paroda „Kaukių balius“

Šiandien Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta Jono Staselio fotografijų paroda „Kaukių balius“. Renginyje dalyvavo parodos autorius, filosofas, rašytojas Liutauras Degėsys ir poetė Elvyra Pažemeckaitė.

„Šiandien susitinkame išties savitoje, išskirtinėje parodoje. Čia telpa ir fotoreportažas, ir dokumentika, ir istorija, ir daugybė emocijų, atmiežtų sveikos ironijos doze. Labai smagu Panevėžyje sulaukti tiek jūsų, gerbiamas autoriau, tiek ir įdomios jūsų parodos. Dėkoju Jums už galimybę ją pamatyti ir pasimėgauti jūsų kūryba. Sveikinu visus čia susirinkusius – esu tikras, kad šiandien čia jus lydės puikūs įspūdžiai ir malonus bendravimas“, – parodos atidaryme sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Paroda „Kaukių balius“ siekia atskleisti pirmojo Nepriklausomybės dešimtmečio grožio konkursų spindesį ir skurdą, laikmečio socialinių kontekstų komiškumą ir absurdą.

Pasak rašytojo Liutauro Degėsio ši paroda reportažinės fotografijos priemonėmis demonstruoja, kad ne tik grožio konkursų pasaulis gali būti eksponuojamas kaip iliuzinis, dirbtinis, apsimestinis, nuolat kintantis kaukių – socialinių vaidmenų kaleidoskopas. Fotografijose socialinė tikrovė iškyla kaip nesibaigiantis kaukių balius, kaukių karnavalas.

Jonas Staselis – fotografas, parodų kuratorius, kultūros prodiuseris. Surengė personalinių parodų Vilniuje ir Šiauliuose, dalyvavo grupinėse vizualiojo meno parodose, yra daugelio fotografijos albumų sudarytojas. 1992–2005 metais jis dirbo dienraščio „Lietuvos rytas“ fotožurnalistu, parodoje „Kaukių balius“ eksponuojamos 1992–2000 metais jo sukurtos fotografijos.

Paroda Dailės galerijoje veiks iki vasario 18 dienos.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: