Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

Atidaryta smėlio laikrodžių kolekcijos paroda

Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos bibliotekoje įvyko Valdemaro Jakšto asmeninės smėlio laikrodžių kolekcijos parodos ,,Kiek trunka sekundė“ atidarymas. Mokiniai  menine kompozicija ,,Laiko bėgsmas“ pasveikino visus susirinkusius į renginį.

Asmeninėje Valdemaro Jakšto kolekcijoje yra sukaupta apie 400 smėlio laikrodžių iš įvairiausių pasaulio šalių. Šis pomėgis atsirado keliaujant, vėliau kolekciją padėjo pildyti draugai. V. Jakštas apie laiką kalbėjo, kad, kol esi jaunas, gyveni „NUO“ ir greitos laiko tėkmės dar nejunti. Todėl jaunimui palinkėjo vertinti laiką, ieškoti prasmės laike, kaupti žinias.

Istorijos mokytojas Vytautas Matulionis kalbėdamas apie laiko tėkmę teigė, kad ,,tik istorija suteikia galimybę persikelti į praeitį, matyti įvykius, priežastis, pasekmes. Praeities įvykių pakeisti neįmanoma, bet, atsižvelgiant į juos, galima įtakoti ateitį. Laikas turi magijos. Praeitis – kas įvyko, ateitis – kas dar bus, o dabartis – akimirksnis, smėlio grūdelis laikrodyje“. Mokyklos direktorius Tautvydas Anilionis palinkėjo kolekcininkui tęsti gražius darbus ir plėsti smėlio laikrodžių kolekciją.

Kiekvieno laikas yra per daug vertingas, kad būtų švaistomas kovoms su žemomis neapykantos jėgomis, pavydu ar pykčiu. Atsargiai turime saugoti  savo laiką, nes jo neįmanoma susigrąžinti.

Smėlio laikrodžių kolekciją galima apžiūrėti Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos bibliotekoje (Aldonos g. 4).

R.Lazauskienė, J. Rutkauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button