Gedimino Kartano nuotr.

Atidarytas tarptautinis tapytojų pleneras K. Naruševičiui atminti

Penktadienį Galerijoje XX atidarytas jau XX tarptautinis tapytojų pleneras „Panevėžys 2022“, Kazimierui Naruševičiui atminti. Šie plenerai Panevėžyje organizuojami nuo 1998 metų.

„Sveikinu visus, susirinkusius atidaryti jubiliejinę, jau 20-ąją tapybos plenero parodą. Dėkoju organizatoriams už galimybę pamatyti išraiškingų, savitų kūrėjų darbus. Dėkoju autoriams už mums dovanojamą mintį ir jausmą. Už galimybę pažinti, o drauge ieškoti ir rasti kažką savo, pažįstamo ir artimo. Linkiu autoriams neblėstančios kūrybinės jėgos. Sveikinu organizatorius ir linkiu drauge minėti dar ne vieną plenero jubiliejų“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Šiais metais plenere dalyvauja 10 tapytojų iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos ir Rumunijos, tai: Maris Čačka, Ilze Smildzina (Latvija), Antanas Obcarskas, Vitalija Petraitytė, Virginijus Tamošiūnas, Irina Nosova, Tomas Rudokas (Lietuva),  Oksana Svizhak, Svetlana Briniuk  (Ukraina), Mugur Popa (Rumunija).

Pirmasis pleneras, kuriame dalyvavo tik Panevėžio miesto tapytojai, vyko 1998 m. Paįstryje, Juozo Zikaro gimnazijoje. Nuo 2002-ųjų  buvo nutarta atgaivinti tapybos plenerą ir sukurti tęstinę tapybos plenerų tradiciją. Kadangi Panevėžio tapytojai norėjo pagerbti miesto garbės pilietį, tapytoją-pedagogą, pirmąjį profesionalų Lietuvos dailininkų sąjungos narį Kazimierą Naruševičių, buvo nutarta tapybos plenerą skirti šio žymaus panevėžiečio atminimui. Nuo 2002 m. tarptautiniai tapytojų plenerai buvo organizuojami nepertraukiamai, keitėsi tik jo vykdymo vietos. Tapytojų plenerai vyko  Duokiškio kaimo sodyboje, Bistrampolio dvare, o nuo  2013 m. nuspręsta organizuoti Panevėžyje.

Plenero dalyviai turi galimybę susipažinti Panevėžio miestu, jo kultūriniu potencialu, miesto galerijose ir viešose erdvėse sukauptomis meno kūrinių kolekcijomis. Plenero metu nutapyti darbai kasmet papildo tapybos kūrinių kolekciją.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: