Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Atidėtas Panevėžio mero bylos sprendimo paskelbimas

Šiaulių apygardos teisme nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje, kurioje Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas, mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė kaltinami piktnaudžiavimu, šiandien numatytas sprendimo paskelbimas atidedamas ir bus skelbiamas pirmadienį, sausio 24 dieną.

Priimtoje protokolinėje nutartyje pažymima, jog tokį sprendimą teismas priėmė atsižvelgdamas į bylą nagrinėjančio teisėjo didelį darbo krūvį, jo užimtumą kitose bylose, šios bylos didelę apimtį ir sudėtingumą. Teisiamasis posėdis paskirtas 15.00 val.

Šioje baudžiamojoje byloje, kurioje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos, prokuratūros pareigūnai, Šiaulių apygardos teisme pradėta nagrinėti 2019  metų vasarą.  Privačiame sektoriuje konsultavimo, viešinimo srityje dirbęs vilnietis M. V., kuris šioje byloje buvo kaltinamas padėjimu piktnaudžiauti, byla nutraukta, kaltinamajam mirus.

Bylos duomenimis, Panevėžio meras, talkinant patarėjai, galbūt davė neteisėtus nurodymus miesto savivaldybės administracijos tarnautojams. Įtariama, taip buvo siekiama, kad organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkursų, organizuojamų savivaldybės, laimėtoja taptų su M. V. susijusi įmonė. Taip pat gali būti, jog su šiuo asmeniu iš anksto buvo suderintos paslaugų kainos, perkamų paslaugų apimtys, kitos detalės. Buvo susitarta ir dėl tolesnio bendradarbiavimo, kad  konsultacines paslaugas Panevėžio miesto savivaldybė ir ateityje pirks iš vilniečio atstovaujamos bendrovės.

Prokurorė teismo prašė R. M. Račkauską ir G. Maskoliūnienę pripažinti kaltais už padarytas jiems inkriminuotas nusikalstamas veikas ir paskirti bausmes – 40 tūkstančių eurų dydžio baudą kiekvienam, atimti kiekvienam teisę dirbti valstybės tarnyboje 5 metus, iš abiejų kaltinamųjų solidariai konfiskuoti konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą – 5472 eurus. Kaltinamieji teismo prašo juos išteisinti.

Šiaulių apygardos teismo informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: