Atkreiptas dėmesys į tinkamą nuotekų tvarkymą

Rugsėjo 14 dieną Ignalinos Laisvės aikštėje praeiviai buvo kviečiami pasižiūrėti į Aplinkos ministerijos inicijuotos informacinės akcijos ,,Neteršk gyvybės rato“ teatrinį veiksmą, kurį atliko aktorė Monika Dirsytė. Šios akcijos tikslas – žmonėms priminti, kad reikia branginti geriamąjį vandenį, o nuotekas tvarkyti saugiai ir tinkamai. Aktorė tikrai pasiaukojamai 2 val. išbuvo nelabai patogioje padėtyje, stengdamasi atkreipti žmonių dėmesį, trumpam juos sustabdyti pokalbiui su akcijos vykdytojais.

Gyventojų, individualiam nuotekų tvarkymui naudojančių iš betoninių žiedų surenkamus nuotekų rezervuarus, nuotekos dėl nesandarumų patenka į aplinką ir tampa taršos šaltiniu. Tai  neigiamai veikia ne tik vandens ir sausumos organizmų, žmonių sveikatą,  bet gali sukelti ir neigiamų ekonominių padarinių. ES Direktyvos iškeltas uždavinyskad aglomeracijose su daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų ne mažiau kaip 98 proc. nuotekų būtų surenkama centralizuotai, dar nėra įgyvendintas. Tad vis dar apie 38 tūkst. gyventojų nėra prisijungę prie centralizuotų nuotekų surinkimo sistemų. Ignalinos mieste prisijungimas prie nuotekų tinklų tikrai neblogas – 95 proc., tačiau visgi dar reikia padirbėti.

Akcijos metu skelbiama, kad Lietuvoje geriamasis vandentiekio vanduo pasižymi geromis cheminėmis ir mikrobiologinėmis savybėmis. Su geriamuoju vandeniu per parą gauname nuo 1 iki 20 proc. mums reikalingų mikroelementų kiekio. Vandens iš čiaupo kokybės Lietuvai gali pavydėti daugelis Europos valstybių. Tuo metu, kai lietuviai vandenį geria iš giluminių gręžinių, kitų šalių gyventojams tiekiamas išvalytas paviršinis vanduo.

parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: