Atnaujinamas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina

Sveikatos apsaugos ministerija, gavusi naujas Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendacijas, palaikančias Europos vaistų agentūros (EVA) poziciją dėl vakcinos naudos suvaldant koronaviruso pandemiją, atnaujina gyventojų skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina.

Šiandien, įvertinusi visų Europos Sąjungos (ES) šalių pateiktus duomenis apie netikėtas nepageidaujamas šalutines reakcijas po skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso (COVID-19), EVA atmetė galimas sąsajas tarp nustatytų tromboembolinių reiškinių ir minėtosios vakcinos, tačiau numato nuolat stebėti ir analizuoti visus fiksuojamus šalutinių reakcijų atvejus. 

ES vaistų reguliatorius dar kartą pabrėžė, kad visos keturios registruotos vakcinos nuo koronaviruso yra perėjusios reikiamus saugumo ir efektyvumo bandymus. Nors vakcinų gamybos technologijos skiriasi, jų poveikis organizmui  yra visiškai vienodas – vakcinos pažadina imuninį atsaką, kuris apsaugo organizmą nuo susirgimo COVID-19 liga. 

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, akistatoje su pandemija racionaliausias pasirinkimas yra pasikliauti mokslu. 

„Tikiu, kad Lietuvoje yra daugybė žmonių, kurie pasitiki vakcinos nauda – apie kurią iš jų bekalbėtume. Žmonių, kurie supranta, kaip mums visiems pasisekė, jog gyvename tokiu laiku, kai susivienijęs mokslo pasaulis per rekordiškai trumpą laiką sukūrė saugią ir efektyvią priemonę įveikti grėsmę žmonijai – tokios sėkmės ir galimybės neturėjo ne viena karta iki šiol. Tai, kad vykstant plačioms vakcinacijos kampanijoms valstybės praneša apie galimą šalutinį poveikį po skiepijimo yra normali praktika. Tai tik parodo, kad stebėsenos sistema veikia, ir kad yra taikomos efektyvios kontrolės priemonės“, – sako sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys.

Jis taip pat pažymėjo, kad šiuo metu svarbiausia užtikrinti nenutrūkstamą vakcinacijos procesą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: