Pradžia Bendruomenės naujienos Atostogos – pažinimui ir bendravimui

Atostogos – pažinimui ir bendravimui

684
0

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla vykdo Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Būsiu tavo draugas 2017.“ Liepos viduryje būrys įspūdžių ištroškusių mokinių, pasiryžusių kartu praleisti tris dienas, išsirengė į kelionę.

Gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“, dalyvaujanti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuotame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, iniciavo susitikimą su policijos darbuotojais, kurie priminė rašytas ir nerašytas kelių eismo taisykles ir palinkėjo saugios kelionės.

Mokykla įgyvendina Žemės ūkio ministerijos ir Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro Šviečiamąją gyvulininkystės programą ir mokinius supažindina su Lietuvoje paplitusiomis tradicinės gyvulininkystės šakomis. Susitikę su Lietuvos juodgalvių avių genetinio fondo išsaugojimu besirūpinančios UAB „Šeduvos avininkystė“ vadovu Rimantu Kairiu, daug sužinojo apie avių gyvenimą ir avininkystės produktus. Naisiuose keliauninkai matė ištvermingus žemaitukus, kuriais Lietuvos kunigaikščiai į mūšius jodavę. Aplankę istorijos muziejų, Saulės aikštę, Alkos kalną, pasigrožėję žolynų kolekcija, Baltų dievų skulptūrų parke apsikabinę meilės deivės Mildos akivaizdoje, įkopė į Baltų areną. Ūkininko Vaido Purmalio triušių ūkyje nustebo pamatę 10 tūkstančių baltutėlių triušių. Patyrusios bitininkės Violetos Šedienės sodyboje bitininkas Juozas papasakojo apie bičių gyvenimą ir vieną seniausių lietuvių verslų – bitininkystę, pavaišino bičių duonele ir medumi. Vakarėjant pasivaikščioję banguojančios jūros pakrante, pabraidę sūriame vandenyje, pusšimtis šlapių paauglių dešimtąjį kartą nakvynės atvyko į svetingąją Kretingalės pagrindinę mokyklą.

Kitą dieną įkopę į Kartenos piliakalnį, takeliu pasiekę Lurdą ir Laumės kūlį, ekologinio žygio dalyviai baidarėmis išplaukė gražiausia Žemaitijos upe – Minija. Stebėdami skaidriame vandenyje į srovės ritmą linguojančias žoles ir besisukiojančias smulkias žuvytes, baidarininkai stengėsi apiplaukti ledynmečio atplukdytus akmenis. Ties slenksčiais ir seklumomis ne vienam teko lipti į šniokščiantį vandenį ir išstumti savo ar kaimynų baidarę. Plaukiantieji rinko šiukšles, kurias atkakliausieji traukė net iš upės dugno. Skardines ir plastikines pakuotes išmetę į konteinerį, džiaugėsi prisidėję prie nuostabios gamtos išsaugojimo.

Sportiniai žaidimai su kamuoliu, beveik visus įtraukusi „Angelo sargo“ akcija tęsėsi visą vakarą – jaunimas rengė staigmenas, rašė laiškus, pakavo saldumynus ir siuntė juos savo globojamiesiems.

Paskutinė diena Palangoje buvo vėjuota, raudona vėliava kvietė pasivaikščioti pajūriu, pasėdėti kopose, stendas tilto pabaigoje – užrašyti gražią mintį. Užsukę į prieš daugiau kaip šimtą metų statytą Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, puoštą meniškais altoriais ir paveikslais, vaikai uždegė žvakutes slaptoms padėkoms ir svajonėms.

Jeigu išbluks kelionės nuotraukos ir pabyrės karoliukų, gautų už gerus darbus ir kilnius poelgius, apyrankės, liks patirtis, kuri, tikimės, kasdienybėje padės auginti, rūpintis ir mylėti.

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos direktorė Jurgita Zalatorienė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.