Laisvalaikis - Mada - 2021-06-20

Atpalaiduojanti namų atmosfera: kaip ją sukurti?

Dienos eigoje daugeliui iš mūsų tenka patirti nemažai streso, todėl sugrįžę į namus, juose norime atsipalaiduoti ir pamiršti kasdienius rūpesčius. Tam, kad iš tiesų galėtume tai padaryti, kuriant interjerą, labai svarbu apgalvoti detales, kurios leistų išplėtoti raminančią ir atpalaiduojančią aplinką. Nuo kokių niuansų reikėtų pradėti norint, jog namai pavirstų ramybės oaze?

Naudokite neutralią spalvų paletę

Nors ryškios spalvos interjere atrodo įdomiau, prislopintus, neutralius atspalvius mūsų akys priima lengviau – jie asocijuojasi su ramybe ir leidžia sukurti oazę primenančią atmosferą. Tam, kad išvengtumėte pernelyg didelio sterilumo jausmo, galite įmaišyti keletą ryškesnių detalių, kurios erdvei pridės gyvybingumo. Taip pat galima žaisti su įvairiais audiniais ir subtiliais raštais, tačiau nesuklysite, jei kaip pagrindines naudosite baltą, smėlinę, kreminę ar kitus panašias spalvas.

Žaiskite su apšvietimu

Dienos metu geriausiai atpalaiduoja natūrali saulės šviesa, tačiau sutemus verta pagalvoti apie kelių sluoksnių apšvietimą – jis padės sukurti jaukesnę, labiau kviečiančią atmosferą. Apsvarstykite galimybę ant palangių ar stalo padėti žvakių, pastatykite toršerą, stalinę lempą ar pakabinkite kelis sieninius šviestuvus. Visi šie šaltiniai kambariui suteiks šviesos, o žaisdami su jų sluoksniais ir šešėliais, kaskart galėsite formuoti vis kitokią aplinką.

Pasitelkite aksesuarus

Jaukumo namams suteikia įvairios papildomos detalės, tad turėtumėte pasirūpinti, kad jų netrūktų ir Jūsiškiuose. Dar geriau, jeigu tokios dekoracijos bus suasmenintos: keliones primenantys suvenyrai, šeimos fotografijos, vaikų piešiniai ir kiti panašūs akcentai turės simbolinę reikšmę ir leis Jums nusikelti į nostalgiškus prisiminimus. Pravartu surasti vietos ir keliems augalams – jie asocijuosis su gamta ir savotiškai skleis ramybę.

Pirmenybę teikite minkštoms medžiagoms

Įvairūs tekstiliniai audiniai namų interjerui suteikia daugiau jaukumo, tad reikėtų pasirūpinti, kad tokių medžiagų netrūktų nei viename kambaryje. Rinkitės gobeleną, aksomą, zomšą ir kitus panašius audinius, kurie padės plėtoti atpalaiduojančią aplinką. Baldai internetu dabar pateikiami su tiksliais aprašymais, tad galėsite įsitikinti, jog naujosios interjero detalės bus ne tik žavios, bet ir praktiškos. Nepamirškite ir papildomų akcentų, tokių kaip užuolaidos, kilimėliai ar pagalvėlės – dažniau keisdami juos, nuolat galėsite koreguoti patalpų nuotaiką ir vyraujančią atmosferą.

Užsitikrinkite gerą nakties miegą

Labai svarbu, kad atpalaiduojanti atmosfera vyrautų ne tik svetainėje, bet ir Jūsų miegamajame – jeigu gerai išsimiegosite, su bet kokiais dienos rūpesčiais pavyks susidoroti kur kas paprasčiau, o ir patys jausitės gerokai žvaliau. Šiame kambaryje reikėtų vengti elektronikos įrenginių, pagalvoti, kaip efektyviausiai nuo šviesos uždengti langus ir daug dėmesio skirti čiužinio pasirinkimui. Šie gaminiai gali padėti išspręsti kamuojančias problemas, tokias kaip gausus prakaitavimas ar netgi įvairiausi skausmai – spauskite čia, jeigu norite su jais susipažinti iš arčiau.

Pasirūpinkite malonia oro temperatūra

Atsipalaiduoti galime tik tuomet, kai mūsų netrikdo papildomi nesklandumai – jų ypač gali pasitaikyti šiltuoju metų sezonu, kuomet temperatūra kambariuose ženkliai pakyla. Kad to išvengtumėte, pravartu iš anksto pagalvoti apie oro kondicionavimo sprendimus. Kone paprasčiausia yra įsigyti nešiojamą oro kondicionierių – jei namai nėra dideli, juose gali pakakti ir vieno tokio įrenginio. Toks prietaisas leis išvengti sudėtingų montavimo darbų ir užtikrins optimalią temperatūrą ištisus metus. Jį galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę čia.

Apgalvoję visus šiuos aspektus, galėsite būti tikri, jog namų atmosfera dvelks ramybe ir juose galėsite jaukiai leisti laiką. Plėtojant tokią aplinką, nereikės įdėti didelių pastangų, tačiau rezultatai turėtų viršyti bet kokius lūkesčius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: