Rimaldos Vitkevičienės nuotr.

Atrasti Panevėžį

Patirtinis ugdymas, pamokos kitose erdvėse ar mokymasis be sienų – tai racionalaus ugdymo būdai, kurie šiandienos mokyklose įgauna vis didesnį pagreitį. Tokios pamokos ne išimtis ir „Minties“ gimnazijoje. Pasak fizinio ugdymo mokytojos Danutės Anciukevičienės ir technologijų mokytojos Daivos Gronskienės, užsiėmimai atvirose erdvėse pandemijos metu tampa labai svarbūs ir reikalingi. Mokinių projektiniams darbams pedagogės pasiūlė įdomią ir aktualią temą – „Aš ❤ Panevėžį“.

Ne paslaptis, kad daug jaunų žmonių, baigusių mokslus didesniuose Lietuvos miestuose, nori juose likti dirbti ir gyventi. Mokytojai mano, kad matant besikeičiantį ir gražėjantį Panevėžį, jaunų žmonių nuomonė taip pat turėtų keistis. Gimnazijos pedagogai ne tik pritaria Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamo projekto „Atrasti Panevėžį: verslo aplinkos potencialas“ iniciatyvoms, bet ir patys ieško kelių ir būdų pamokoms  įmonėse,  įstaigose ir kitose erdvėse.

Kaip kasmet, taip ir šių mokslo metų pradžioje,  gimnazijos technologijų bei turizmo ir mitybos pasirenkamojo dalyko mokytoja Daiva Gronskienė su mokinių grupe lankėsi  Panevėžio Plėtros agentūroje. Čia juos sutiko agentūros direktorė Monika Miniotaitė ir turizmo specialistė Laura Gedminaitė. Gimnazistai sužinojo, kad reorganizavus buvusį Turizmo centrą į Plėtros agentūrą, didesnis dėmesys skiriamas verslui ir jo plėtrai, atsižvelgiama į gyventojų pageidavimus, norus ir aplinkybes. Mūsų gimnazistai  taip pat pateikė pasiūlymus kaip padaryti Panevėžį patrauklesnį ir įdomesnį turistams bei vietiniams gyventojams.

Fizinio ugdymo mokytoja Danutė Anciukevičienė pritaria mobilios programėlės „#walk15“ kūrėjai Vladai Musvydaitei, nes ji motyvuoja žmones ir kviečia daugiau judėti,  vaikščioti. Judėjimo nauda žmogaus sveikatai abejojančių ugdymo įstaigoje  nebėra.  „Minties“ gimnazija patenka į projekto „Mokyklos eina“ geriausiųjų dvidešimtuką, kurio tikslas – pasitelkiant inovatyvias ir vaikams susidomėjimą keliančias priemones skatinti kasdien nueiti tam tikrą žingsnių skaičių.

Programos eigoje laukia iššūkiai moksleiviams ir mokyklos bendruomenei, virtualios mokyklos pažintinės trasos sukūrimas ir sveikatingumo pamokos. „Minties“ gimnazijos  mokinių iniciatyvinė grupė jau kuria   pasivaikščiojimų trasos  „Aš ❤ Panevėžį“ programėlę, kurią naudojant, žygiuotojai sustotų prie reikšmingų miestui vietų, istorinių pastatų, kuriuose kažkada gyveno ir dirbo miestui nusipelnę žmonės arba garsina Panevėžio miestą ir Lietuvą dabar. Matant, kaip kasmet keičiasi ir gražėja Panevėžys, programėlės kūrėjų grupė panoro susitikti su  miesto meru Ryčiu Račkausku. Gerbiamas meras  mielai pabendravo su gimnazistais. Pasak jo, Panevėžys yra pats gražiausias pasaulio miestas! Mokiniai  supažindino merą su savo planais ir ketinimais, paprašė atsakyti į keletą klausimų. Nenuostabu, kad jauniems žmonėms svarbi Aukštaitijos sostinės ateitis, kuri dėl  geros miesto geografinės padėties ir dabar piešiama šviesiomis spalvomis, o  projekto Rail Baltica įgyvendinimas teikia daug vilčių miesto ekonomikos plėtrai. Gavę mero pritarimą, gimnazistai su mokytojomis tęsė savo pasivaikščiojimą po Panevėžį ir ieškojo įdomių vietų ir objektų, kurie labiausiai reprezentuotų miestą.

Mokiniai savo gerėjančiais pasiekimais, gražiais darbais ir poelgiais, dalyvaudami savanoriškoje veikloje, Maisto banko akcijose jau šiandien mažais žingsneliais prisideda prie gražios miesto ateities kūrimo, o miesto vadovai ir pedagogai  visada pasiruošę padėti savo mokiniams  atrasti Panevėžį  ir skatina pažvelgti į savo ateitį  jame.

Rimalda Vitkevičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: