Atsigręžiame į praeitį

Remiantis susiklosčiusia tradicija, Lietuvos Respublikos teritorija dalinama į penkis etnografinius regionus: Aukštaitiją, Dzūkiją (Dainavą), Mažąją Lietuvą, Suvalkiją (Sūduvą) ir Žemaitiją.

LR Seimas 2015-uosius paskelbė Etnografinių regionų metais, įvertinęs, kad viena iš svarbiausių Europos Sąjungos regioninės politikos krypčių yra regioninio, istorinio ir kultūrinio savitumo išsaugojimas bei pabrėžęs Lietuvos etnografinių regionų savitumo puoselėjimo svarbą.

Panevėžio Rožyno progimnazijos 3-4 klasių mokiniai, kartu su savo mokytojomis, paminėjo Etnografinių regionų metus. Visą savaitę buvo organizuojamos įvairios veiklos, kurios skatino labiau pasidomėti regionų kultūra, papročiais, istorija, atskleisti, kokia įvairiapusė yra Lietuva. Mokiniai pynė tautines apyrankes, kuriomis puošėsi visą savaitę, kūrė aukštaičių tautinį kostiumą, surengė konferenciją „Mūsų kraštas – Lietuva“, kurios metu buvo pristatyti visi etnografiniai regionai su savo ypatumais, viktoriną – „Mes – lietuviai“. Savaitės veiklas apibendrino šventė „Mes – aukštaičiai“, į kurią atvyko ir svečiai – Senvagės progimnazijos 3b klasės mokiniai (mokyt. Jūratė Tulauskienė). Čia mokiniai dainavo sutartines, aukštaitiškas dainas pritariant kanklėms, šoko ratelius, mokyklinėmis dūdelėmis grojo aukštaitiškų liaudies dainų melodijas.

Džiugu, kad visos organizuotos veiklos sulaukė mokinių susidomėjimo. Juk tik kai pats dalyvauji, kuri, organizuoji – praturtini savo žinių bagažą, tobulėji.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Inga Čingienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: