Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2020-03-19

Atsivėręs žudikas surengė unikalią ekskursiją kriminalinio Kauno adresais

Beveik dešimtmetį už grotų praleidusio kauniečio žudiko Mantvydo Anankos atvira išpažintis praėjusią savaitę naujame dokumentikos seriale „Lietuvos kriminalinis žemėlapis“, sulaukė neregėto žiūrovų susidomėjimo. Tad laidos kūrėjai nusprendė pratęsti „Vieno žudiko istorijos“ ciklo pasakojimus, kur vos tik laisvę atgavęs kaunietis M. Ananka atsivėrė prieš įjungtą vaizdo kamerą.

Šįkart žiūrovams jis atskleis ne tik savo praeities nuodėmes, bet ir tai, kaip 2000 – ųjų pradžioje susiformavo pastaraisiais dešimtmečiais ne tik Kaune, bet ir visoje Europoje garsėjusios – Agurkinių bei Kamuolinių – kriminalinės grupuotės.

Kaip žinia, kiekvienas Kauno kvartalas turi Lietuvos kriminalistikos istorijoje ypač ryškiai pasižymėjusių ir liūdnai gyvenimą užbaigusių asmenybių. Naujųjų laikų Kauno grupuočių nariai yra kilę iš kelių mikrorajonų – Dainavos, Šilainių ir Šančių, dar vadinamų raudonaisiais Kauno pakraščiais. Tipiški sovietiniai mikrorajonai.

Pabėgėliai iš raudonųjų Kauno pakraščių – tai tie jaunuoliai, kurie bet kokia kaina nuo seno norėjo išsiveržti iš Kauno mikrorajonų pilkumos. Jie nenorėjo gyventi sovietinių standartinių namų aplinkoje. Juos nuo paauglystės erzino girtuoklių ir praeityje „zonose“ sėdėjusių asmenų kaimynystė, kur iš plačiai pravertų langų sklisdavo pigaus rusiško „popso“ ritmai, vyrų daužomų bei pagalbos besišaukiančių moterų aimanos ir mažamečių vaikų garsūs verksmai. Nuolatinė pilka masė ir betvarkė kiemuose arba gaminamo maisto aitrus kvapas daugiabučių laiptinėse. Taigi, nemažai jaunuolių siekė bet kokiomis išgalėmis pasitraukti iš tos aplinkos, kuri net Lietuvai atgavus nepriklausomybę beveik nepasikeitė. Atsivėrus sienoms Europoje jie pradėjo savo didžiąsias gyvenimo „gastroles“. Tarp tokių jaunuolių anuomet sukinėjosi ir vėliau už draugo žmogžudystę nuteistas M. Ananka.

Būtent M. Ananka laidos kūrėjams surengė unikalią ekskursiją Kauno Partizanų gatvės kiemais. Per šią ekskursiją teko išgirsti nemažai kvapą gniaužiančių ir vaidybinių filmų siužetų vertų istorijų. Vyras atskleidė, kur anuomet vakarodavo ir didžiausią atgarsį sulaukusių kriminalinių bylų herojai, šiandien už grotų dienas skaičiuojantys pagrindiniai šulai iš Agurkinių, Kamuolinių bei kitų nusikalstamų susivienijimų. Laidos herojus taip pat smulkiai papasakojo apie laikus, kai tarpusavyje konfliktavo Kauno Dainavos, Pramonės ir Šančių rajonų „bachūrai“. Kaip M. Ananka kartu su tuometiniais draugais vieną vakarą apsiginklavo ir išsiruošė į milžinišką mūšį, kad apgintų savo garbę bei autoritetą.

„Tada mus įkvėpė ir savotiškais mūsų autoritetais buvo kriminalinės romantikos klasika tapusių kino filmų – „Krikštatėvio“, „Bumerio“ ar „Brigados“ televizijos serialo herojai. Tais laikais Kauno jaunimo tarpe buvęs vienintelis supratimas – bet kokia kaina ir iš bet kur gaunami pinigai. Tada visi, mes, norėjome atrodyti gerai ir pasitempę. Nuo seno kauniečiams įvaizdis labai daug reiškė. O kodėl žmonės visada pradeda vagiliauti, gudrauti ir daryti kitokius nusikaltimus? Visa tai dėl vienintelio – pinigų troškimo“, – taip šioje pasakojimo dalyje atskleidžia naujųjų laikų Kauno grupuočių aplinkoje savo gražiausius jaunystės metus praleidęs Mantvydas.

Po 2000 – ųjų Kaune ir visoje Europoje suklestėjusių gangsterių tarpusavio nesutarimai, konfliktai, nevaržomų linksmybių praleidimo vietų adresai bei objektai – visa tai naujoje kriminalinės dokumentikos laidoje „Lietuvos kriminalinis žemėlapis“. Tai naujo formato lietuviška laida, kurioje jėgas suvienija garsiausias mafijos bestselerių autorius Dailius Dargis ir mūsų šalies podkastų žvaigždė Vadimas Zizas. Netradicinis požiūris į visą Lietuvą sukrėtusias bylas bei istorijas kiekvieną pirmadienį  21.00 val. per „Lietuvos ryto“ TV.    


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: