Atspindžiai ant grojančio vario

Kiekvienas į 12-ąjį „Dūdų vasaros“ festivalį atvykęs kolektyvas Panevėžio Laisvės aikštės erdvėje ir klausytojo atminty palieka dalelę savo dvasios. Atliekama muzika kuria nuotaiką, o blizgus vario dūdų paviršius tarsi sugeria mūsų miesto vaizdus, atspindi juos savu kampu. Toks instrumentas sugrįžta namo, papildęs tik mūsų vaizduotei suvokiamą savitą jo atminties fotoalbumą.

Praėjusį penktadienį Panevėžys atsispindėjo ant Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ (vad. Remigijus Žarėnas) vario. Didžiausias Lietuvoje ąžuolų parkas yra Kauno ąžuolynas (Žaliakalnyje). Tai didžiausias miesto ąžuolynas Europoje, tad ne atsitiktinis ir šio orkestro pavadinimas, pagerbiantis dainomis ir sakmėmis apipintą galios, vienybės, ilgaamžiškumo simboliu tapusį medį. Orkestrą lydėjo merginų choreografinė grupė (vad. Stefanija Kazlauskienė).

Varis – puikus šilumos laidininkas. Dūdos kaista ne tik nuo melodingų garsų, bet ir nuo kaitrios saulės, todėl medžių paunkmėj ėmė slapstytis jau ir festivalio muzikantai. Sausame ore varis beveik nesikeičia. Vario dūdoms orai dabar itin palankūs, nes šis metalas lydomas šachtinėje krosnyje tik nuo 800° iki 1400° C temperatūroje. Deja, nuo tokių žinių mums šalčiau nepasidarys. Bet paguosti gali muzika, todėl maloniai kviečiame į liepos 10 d., penktadienį, 17 val. įvyksiantį ansamblio S.E.T. iš Klaipėdos koncertą.

„Dūdų vasaros“ festivalio organizatoriai – Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija.

Renatos Viksvienės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: