Bendruomenės naujienosReporteris

Atvėrėme sakmių ir padavimų skrynią

2019-uosius metus  Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Vietovardžių metais, todėl minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokiniai atvėrė sakmių ir padavimų skrynią ir atskleidė įvairių Lietuvos vietovardžių pavadinimų kilmę.

Kiekviena klasė, pasirinkusi sakmę ar padavimą apie vieną ar kitą Lietuvos vietovardį, stengėsi kaip įdomiau, , įtaikingiau, išradingiau protėvių pasakojimą suvaidinti.

Išklausę, pamatę mokinių parengtas sakmių, padavimų inscenizacijas, įsitikinome, kokie kūrybingi buvo mūsų protėviai, kaip įdomu prie jų išminties prisiliesti, jų paliktais kalbos lobiais pasidžiaugti.

Šventė buvo įspūdinga, įsimintina kiekvienam, nes jai kruopščiai ruošėsi,  joje dalyvavo visi mokiniai. Džiugu, kad „žemyniečiai“  valstybines šventes švenčia gilindami savo žinias apie gimtinę ir tomis žiniomis praturtindami kitus.

Aušra Vaitkienė, Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros    mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams  su visuomene

 

 

 

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button