Atvirai Aliona Ušanovienė: apie vaikystėje užgimusią meilę gėlėms kuri tapo įkvėpimu kitiems

Atrasti savo gyvenimo tikslą – kiekvieno iš mūsų gyvenimo uždavinys. Vieni tikslo siekia iki galo, nepaisant spyglių, kiti išsigandę sunkumų praranda tikslo siekimą. Mūsų šalyje įkvepiančių verslo pavyzdžių apstu. Sėkmės lydimi žmonės kone vienu balsu kalba, kad be didelio noro ir užsispyrimo nieko nebūna. Vilnietė Aliona Ušanovienė viena iš jų meilė gėlėms atradusi dar vaikystėje, šiandien ji sėkmingai veikiančios įmonės vadovė. Apie svajonę, kuri virto tikrovę bei gėlių priežiūros paslaptys Aliona Ušanovienė prabilo tik mūsų išskirtinai skaitytojams.

Nuo ko prasidėjo jūsų meilė gėlėms?

Prasidėjo viskas dar vaikystėje nuo aplinkos, kurioje augau. Užaugau nuosavame name, gamtos apsuptyje, tad gėlių ir žolių aplink netruko. Kartu su broliu lakstydavome basi po pievas, laipiojom po medžius. Nešdavausi iš laukų namo „lobius“ – įdomias šakas, gėles. Dėliojau iš jų „kompozicijas“ ir lauko gėlių puokštes. Tėvai palaikė, juokaudami vadindavo menininke. Ir po truputi šis vaikiškas pomėgis išaugo į rimtą gyvenimo kelią.

Aliona Ušanovienė

Kaip šis pomėgis virto verslu?

Susiklostė taip jog kelis metus po mokyklos meilė gėlėms buvau paslėpusi giliai širdyje. Studijavau reklamą (nors jaučiau, kad tai ne mano), dirbau vadybininke, kūriau dovanas iš saldainių. Taip praėjo keli metai, kol supratau kad vis dėlto noriu karjerą kurti floristikos sektoriuje. Jau turėdama du vaikučius pradėjau studijuoti floristiką. Mokslai tęsėsi 2 metus, vėliau praktika, darbas gėlių parduotuvėse, kol pagaliau pribrendau nuosavos įmonės steigimui. Ką turėjau verslo pradžiai? – artimųjų palaikymą, įgytą patirtį dirbant floriste bei begalinį norą dirbti su gėlėmis.

Kaip tinkamai atrasti save versle?

Prieš kuriant savo verslą, reikia atsakyti sau pačiam į svarbiausią klausimą: ar aš pasiruošęs skirti darbui 24/7 savo laiko. Jei atsakymas teigiamas, tuomet galima bandyti atrasti, kas galėtų tapti verslu. Svarbiausia – mylėti tai ką darai ir būti pasiruošusiam dirbti daug ir sunkiai, nes rezultatai atsiranda ne iškart.

Pasidalinkite patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti ir išsirinkti gėles?

Atsinešę skintas gėles namo, iškart patrumpinkite kotą, taip sakant atnaujinkite pjūvį, kai keisite vandenį ir vėl patrumpinkite. Taip pat nelaikykite gėlių saulės kaitroje ar skersvėjyje . Kas liečia gėlių pasirinkimo – iš tikro išsirinkti gėles nėra taip sunku. Žiedas turi būti tvirtas ir be jokių rudų, geltonų taškų ar dėmių. Lapai turi būti ryškūs, nepageltę ir nenuvytę, be kitokios spalvos dėmelių, kotai turi būti tvirti, pjūvio vieta žalia arba balta (naujai nupjauti). Jei kotelio galiukas patamsėjęs, reiškia tokia gėlė ilgai nesilaikys. Na o jei vis dėlto išsirinkti pačiam atrodo sunku, visada galite ateiti į vieną iš gėlių salonų Glameliją, kur mūsų floristai parinks Jums tik šviežiausias gėles.

Kokios šiuo metu vyrauja gėlių tendencijos?

Tendencijos labai priklauso nuo kiekvieno žmogaus skonio. Na o jei kalbame apie madą – šiuo metu madingas natūralumas – „Lauko gėlių“ puokštės natūraliame įpakavime, perrištos šiaudu yra pačios populiariausios. Daugumą kompozicijų darome iš gėlių, primenančių lauko gėles. Laukuose prirenkam lietuviškų sezoninių gėlių, smilgų, šakelių. O žiemos dekoracijoms jau iš vasaros ruošiam kankorėžius, giles ir kitokius gėrius.

Jūsų verslas sėkmė ar juodas darbas?

Šią vasarą įmonei Glamelija sukanka 3 metai. Daug tai ar mažai – negaliu atsakyti. Vienareikšmiškai galiu teigti, kad tai sėkmė, kurią atnešė 6 metai sunkaus darbo, tobulinimosi, kritimų ir pakilimų. Tik labai mylint savo darbą, tikint idėja, galima viską ištverti ir pasiekti rezultatų. O dėl visų sunkumų galiu pasakyti tik tiek, kad kiekviena rožė turi spyglius. Glamelija ir yra mano rožė – graži, nešanti džiaugsmą, bet kartais parodanti ir spyglius. O kaip kitaip?

Foto –  Ž.V. fotografija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: