Atviros prieigos STEAM centras moksleiviams bus steigiamas KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete

Panevėžio miesto savivaldybės administracijoje vasario 2 d. vyko Panevėžio regiono plėtros tarybos posėdis, kuriame Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė patvirtino, kad STEAM centro moksleiviams steigimui pasirinktas KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas.

STEAM – gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų bei eksperimentinės veiklos – centrus planuojama steigti dešimtyje regionų, atliepiant kiekvieno specifiką ir poreikį, planuojamas inovacijas.

Pasak švietimo ir mokslo viceministrės S. Kauzonienės, STEAM regioniniai mokslo centrai moksleiviams prisidėtų Lietuvoje formuojant inovacijų kultūrą ir didinant šalies konkurencingumą.

Svarstant galimybę pasirinkti tokio centro operatorių Panevėžio apskrityje, dėmesys buvo nukreiptas į KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetą, kuriame veikia ir pritraukia šimtus moksleivių Robotikos Akademijos ir Technologijų mokymo centro būreliai, ir Panevėžio kolegiją.

STEAM veikloms vykdyti numatyta skirti apie 200 kv.m. patalpas, kur pasitelkiant naują įrangą ir kompetentingus dėstytojus, vykdančius praktinius užsiėmimus, moksleiviai galėtų iš arti susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, patys eksperimentuoti ir kurti.

Patraukli pirmoji pažintis su mokslu padėtų jaunimui nuo mažens domėtis šiomis mokslo sritimis, o vėliau žinias gilintis panašiose studijų kryptyse.

STEAM mokslo centrų kūrimą numatoma finansuoti 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: