Atvirų durų diena: apie policiją – ir šmaikščiai, ir rimtai

Kovo 5-ąją Panevėžio apskrities policijos komisariate (toliau – Panevėžio apskrities VPK) vyko Atvirų durų diena moksleiviams. Jos metu siekta supažindinti su policijos veikla, tikslais, pareigūnų darbo ypatybėmis, karjeros galimybėmis, išsamiai papasakoti tai, ką turi žinoti jaunuoliai, svajojantys apie policininko duoną.

Susirinkusiuosius pasveikino Panevėžio apskrities VPK viršininkas Egidijus Lapinskas ir išreiškė viltį, kad sugužėję jaunuoliai – būsimi kolegos, papildysiantys policijos darbuotojų gretas.

Renginio dalyviams parodytos ištraukos iš patrulių kasdienybės. Vieni šmaikštūs vaizdai ne tik sukėlė šypsenas, bet ir nuoširdžiai prajuokino, kiti, priešingai, atskleidė ir pavojų, rizikos, kupiną pareigūnų darbą. Kalbėjusieji pabrėžė moksleiviams, kad policininko darbas reikalauja ne tik geležinės kantrybės, nes dirbti tenka su įvairių socialinių sluoksnių, įsitikinimų ir pažiūrų žmonėmis, bet ir drąsos, budrumo, puikaus fizinio pasirengimo, ištvermės, atsakomybės.

Personalo skyriaus viršininkė Elona Kėlerienė informavo apie renginio darbotvarkę, moksleiviams pristatė renginyje dalyvaujančius pareigūnus, o pareigūnams – svečius.

Kriminalistinių tyrimo biuro Kriminalistinio aptarnavimo skyriaus viršininkas Olegas Kazancevas papasakojo apie nusikaltimų tyrėjo darbą, parodė įrankių lagaminą ir didžiausią pagalbininką įvykio vietoje – fotoaparatą. Pabrėžė, kad Kriminalistinių tyrimų biure darbas labai įdomus, nemonotoniškas, su moksleiviais pasidalijo informacija ir įspūdžiais iš darbo patirties, uždavė klausimų. Su jais moksleiviams sekėsi susidoroti. „Kriminalisto darbą labai paprastai galima apibūdinti trimis žodžiais – surasti, paimti, nustatyti. Tuos, kurie išmoko esminius žodžius, kviečiu į savo komandą“, – jaunuolių susidomėjimą skatino O. Kazancevas.

Vyriausiasis ginklininkas Valdas Norvaiša mokiniams pristatė policijos ginkluotę, išsamiau papasakojo apie šautuvus. specialiąsias priemones – lazdas, dujų balionėlius, antrankius, neperšaunamas liemenes. Vienam jaunuoliui teko pasimatuoti policininko aprangą, dėvimą per riaušes.

Renginyje buvo svečių iš Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto ir Lietuvos policijos mokyklos. Jie papasakojo apie savo veiklą, studijų programas ir stojimo sąlygas. Lietuvos policijos mokykla moksleiviams padovanojo dovanų su mokyklos atributika.

Kalbėjo ir vos prieš keletą dienų pareigūno priesaiką davęs Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjas Egidijus Šimoliūnas. Jis pasakojo apie savo įspūdžius, atsiliepimus apie mokymo įstaigą, studijas, sunkumus ir pranašumus.

Patirtimi pasidalijo Panevėžio apskrities VPK viršininko pavaduotojas Renaldas Žekonis. Ir jis, ir Personalo skyriaus viršininkė Elona Kėleriene kvietė rinktis policininko profesiją, įvardijo būtinus reikalavimus – gerą sveikatą, nepriekaištingą reputacija ir norą ginti, saugoti, padėti.

Atvirų durų diena baigėsi kinologo ir tarnybinio šuns programa. Mokiniai žavėjosi, klausė pareigūno apie šuns dresūrą, domėjosi apie jo pagalbą tarnyboje, gyrė ir glostė mieląjį „policininką“.


Karolina Miganovičienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: