Augu Tau, Lietuva!

„Tai nesi nesi tu prašalietis?”

„Ne, aš Lietuvos pilietis!“

Šiais žodžiais prasidėjo renginys Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje, skirtas paminėti Kovo 11 – ąją ir auklėti gerus ateities Lietuvos piliečius. „Augu Tau, Lietuva“ vadinasi tradicinė mokyklos šventė, kurios metu pagerbiami, apdovanojami geriausi, aktyviausi, daugiausia pasiekiantys mokiniai. Tuo tikslu yra įsteigtos nominacijos, o nominantus siūlo mokytojai. Ši šventė buvo išskirtinė – jai ruošėsi visi 5-8 klasių mokiniai ir jų auklėtojai, nes kiekvienai klasei reikėjo paruošti pasirodymą, kurio tema – tautiniai motyvai aprangoje. Žiūrėti pasirodymus buvo linksma ir įdomu, nes įvairių klasių požiūris į tautiškumą buvo skirtingas: nuo tradicinių lietuviškų kostiumų iki tautinių detalių šiuolaikinėje aprangoje, nuo vėliavos spalvų akcentų iki stilizuotų simbolių ir raštų ant paprastų marškinių. Neabejingi pasiruošimui liko ir auklėtojai, ir mokinių tėvai: buvo karpomos močiučių ir prosenelių austos lovatiesės ir servėtėlės, panaudoti tautinių šokių kolektyvo rūbai, ant marškinių piešiami, siuvinėjami simboliai ir raštai. Daug teigiamų emocijų suteikė ir pasiruošimas, ir pasirodymai – vieni rimtesni, kiti linksmi. Juk į patriotinę veiklą svarbu įtraukti kuo daugiau aktyvių dalyvių, o ne tik stebėtojų, o šiems pasirodymams abejingų neliko visoje mokyklos bendruomenėje.

Rimtoji renginio dalis buvo mokinių pagerbimas. Štai šių metų nominacijos ir jų laimėtojai:

 1. „Metų žemynietė“ – Urtė Zigmantaitė 7b
 2. „Metų sektinas pavyzdys“ – Matas Gugys 5b
 3. „Metų renginių balsas“ – Lukrecija Štankelytė 8c
 4. „Metų aktyvistas“ – Meinardas Kakanis 5c
 5. “Metų robotų meistras“ – Tomas Armalis 7a
 6. „Metų atsakingumas“ – Morta Kulikauskaitė 6b
 7. „Metų pareiga“ – Gabrielė Andrijauskaitė 5c
 8. „Metų klasės siela“ – Elzė Stanikūnaitė 8b
 9. „Metų literatūrinio žodžio meistrė“ – Beata Jakštaitė 6b
 10. „Metų darbštuolė“ – Ūla Dirdaitė 5b
 11. „Metų plunksna“ – Greta Kraujalytė 8c

Šventės metu taip pat buvo apdovanoti konkursų ir viktorinų, vykusių lietuvių kalbos dienomis nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios, laureatai – raštingiausi, daugiausia žinių apie Lietuvos kalbą ir istoriją turintys mokiniai.

Renginio kulminacija tapo teisininko Tomo Kontauto, baigusio šią mokyklą, piniginės premijos įteikimas trims aštuntokams, kurie ir kiekvienas atskirai, ir kaip komanda ypač sėkmingai dalyvauja įvairiuose konkursuose ir olimpiaduose mieste ir respublikoje, noriai bendradarbiauja su mokytojais, yra pavyzdys kitiems mokiniams. Tai 8a mokiniai Ignas Janeliūnas, Martynas Barzda, Erikas Laužadis.

Neužmiršti liko ir pradinių klasių mokiniai. Jiems nominacijų šventė vyko diena anksčiau. Buvo dainuojamos dainos apie Tėvynę ir nominacijos skirtos ne atskiriems mokiniamsm o visai klasei. Išsirinkome aktyviausią, kūrybingiausią, mandagiausią, sportiškiausią ir t. t. klases.

Taip spalvingai ir nuotaikingai „Žemynos“ progimnazija pasitinka nepriklausomybės atkūrimo dieną ir augina jaunuosius piliečius Tau, Lietuva.

Lietuvių kalbos mokytoja Lina Žukauskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: