Kęstutis Tubis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Aukščiausiasis Teismas imsis už prekybą poveikiu nuteisto Anykščių mero K. Tubio bylos

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį planuoja atversti už prekybą poveikiu nuteisto Anykščių rajono mero, „valstiečio“ Kęstučio Tubio bylą.

Kaip teigiama anksčiau LAT išplatintame pranešime spaudai, šioje byloje kaltu dėl prekybos poveikiu pripažintas mero pareigas šiuo metu einantis politikas K. Tubis, kuriam gali grėsi savo pobūdžiu į apkaltą panaši procedūra, tad, anot teismo, byla turi būti išnagrinėta greičiau.

„Mero pašalinimui iš pareigų numatyta speciali papildoma procedūra, pagal savo pobūdį panaši į apkaltos procedūrą, taikomą aukščiausiems valstybės pareigūnams. Jeigu byla nagrinėjama dėl valstybės pareigūno, kuriam gali būti taikoma apkalta, nusikaltimo, tai yra vienas iš pagrindų pripažinti, kad yra viešasis interesas bylą išnagrinėti greičiau“, – teigiama LAT pranešime.

ELTA primena, kd Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai 2022 metų vasarį K. Tubį, kaltintą dėl trijų prekybos poveikiu epizodų, buvo išteisinę. Prokuratūra šį sprendimą apskundė Panevėžio apygardos teismui.

Panevėžio apygardos teismas vasarį nusprendė, kad K. Tubis yra kaltas dėl prekybos poveikiu viename epizode, o dar dėl dviejų politiką išteisino. Panevėžio apygardos teismas K.Tubį pripažino kaltu reikalavus finansinės paramos minėtam visuomeniniam rinkimų komitetui, besiruošiančiam 2019-ųjų metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams. Teismas K. Tubiui skyrė 10 tūkst. eurų baudą ir uždraudė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Šį sprendimą LAT apskundė ir K. Tubis, ir prokuratūra.

K. Tubis kasaciniu skundu teismo prašo panaikinti Panevėžio apygardos teismo nuosprendį ir palikti galioti Utenos apylinkes teismo Molėtų rūmų sprendimą, kuriuo politikas buvo išteisintas. LAT atsisakius tenkinti šį prašymą Anykščių rajono meras prašo panaikinti Panevėžio apygardos teismo nuosprendį ir perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Prokuratūra LAT prašo A. Tubio bylą grąžinti nagrinėti iš naujo. Be to, prokuratūra siekia pakeisti teismo nuosprendį dėl baudžiamojo poveikio priemonių taikymo politikui – atimti iš jo teisę ketverius metus eiti tiek skiriamas, tiek renkamas pareigas.

Buvo grąžintas į rinkimus

Šių metų kovo 7 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), remdamasi Panevėžio apygardos teismo sprendimu, pašalino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos politiką K. Tubį iš Anykščių rajono mero rinkimų, kuriuose jis jau buvo patekęs į antrą turą.

Šis sprendimas buvo apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Teismas panaikino VRK sprendimą šalinti K. Tubį iš rinkimų, komisija politiką sugrąžino į kovą dėl Anykščių rajono mero pozicijos. Galiausiai K. Tubis laimėjo Anykščių rajono mero rinkimus.

Birželį Panevėžio apygardos teismas nutarimu patikslino, kad K. Tubiui nuosprendžiu korupcijos byloje paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimas ketveriems metams – apima ir mero pareigas. Šį sprendimą K. Tubis apskundė Apeliaciniam teismui, tačiau šis politiko skundą paliko nenagrinėtą, pažymėdamas, jog klausimas dėl apribojimo politikui eiti mero pareigas gali būti sprendžiamas LAT. Tiesa, teismas panaikino K. Tubiui nepalankų nutarimą, kuriuo buvo patikslinta, jog jam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimas ketveriems metams – apima ir mero pareigas.

Gytis Pankūnas (ELTA)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: