Birštono TIC nuotr.

Aukščiausio Lietuvos apžvalgos bokšto autorius panevėžietis Donatas Malinauskas (video)

Nemunas – ne tik didžiausia ir vandeningiausia Lietuvos upė, bet ir daugiausia dainomis apdainuota, legendomis apipinta ir nuo seniausių laikų metraštininkų  aprašyta.

Mokslininkai teigia, kad Nemuno kilpos – unikalus reiškinys ne tik Lietuvoje, bet ir visose ledyninio reljefo paplitimo zonose.

Kad galėtume pasijausti kaip paukščio skrydyje ir pamatyti kraštovaizdžio įvairovę,  teks įkopti į Birštono apžvalgos bokštą – aukščiausią bokštą Lietuvoje.

Šio aukščiausio Lietuvos bokšto Birštone architektas panevėžietis Donatas Malinauskas, kuris ir atvedė mūsų kūrybinę grupę aplankyti šio unikalaus kūrinio.

Bokšto apžvalgos aikštelė – 45 m aukštyje, viso bokšto aukštis – 55 m.

Kylant į bokštą, įrengtos šešios atokvėpio vietos, kadangi įveikti tokį aukštį be poilsio būtų sunkoka.

Bokšto metalinė konstrukcija, „apvilkta“ maumedžio plokštėmis su trikampio formos langeliais, suteikia jam koplytstulpio įvaizdį, o kartu simbolizuos žvaigždynus dangaus skliaute.

Bokštas – keturkampis lygiasienis su ažūriniu stogeliu tęsia lietuvių gynybinės architektūros tradiciją, primena senųjų medinių pilių bokštų formą ir siejasi su vėlyvesne bažnyčių varpinių architektūra. Taip pat galima palyginti su koplytstulpiu bei Pasaulio medžio įvaizdžiu. Bokšto simbolizmą pagyvina paliktos angos-maži langeliai šviesai ir kraštovaizdžio panoramai, tai – tarsi raštai, naudojami medžio drožyboje.

Šio aukščiausio Lietuvos bokšto Birštone architektas panevėžietis Donatas Malinauskas, kuris ir atvedė mūsų kūrybinę grupę aplankyti šio unikalaus kūrinio.

Birštono turizmo informacijos centro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: