L. Kovalevskienės nuotr.

,,Aukso vainiko“ paroda ir laureatės

Rugsėjo 23 dieną Ignalinos krašto muziejuje džiaugtasi liaudies menininkais, kurie savo kūrybą pristatė 17-oje konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“. Šiemet sulaukta mažiau dalyvių, tačiau jų kūrybingi darbeliai gražiai užpildė ir sušildė didžiąją parodų salę. Galima pasigėrėti 200-tais  kūrinių: įvairių paveikslų, nėrinių, mezginių, margučių, tautinių juostų, žaisliukų, pintų ir veltų dirbinių. Visi jie be galo mieli, saugantys mūsų tautos senosios kultūros tradiciją, jos išskirtinumo ženklus, atskleidžiantys šių dienų ieškojimus.

Labai gražūs Svetlanos Panavienės velti paveiksliukai, akį traukia spalvingi Lionginos Gudelienės kalėdiniai žaisliukai ir pinti daikteliai, daug meilės įdėta į Renės Peciulevičienės kompozicijas su kruopomis ir akmenukais, šiluma alsuoja vyriausios parodos dalyvės Janinos Labuckienės raštuotos pirštinės… Tarp kūrėjų moterų savo paveikslus pristato ir vienas vyras – didžiasalietis Mamertas Papšys.

Šventinį renginį smuiko muzika pradėjo gimnazistė Emilija Mažalskaitė. Šių metų paroda pasidžiaugė jos kuratorė muziejininkė Agnė Galatiltienė ir muziejaus direktorė Renata Veličkienė. Visiems rajono kūrėjams dėkojo savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas linkėjęs nesustoti, tobulėti, o muziejui – atrasti vis naujus liaudies meno puoselėtojus.

Padėkos ir dovanėles įteiktos visiems dalyviams, o vėliau paskelbtos ir muziejaus bei savivaldybės suvenyrais, padėkomis apdovanotos rajoninio etapo laureatės. Komisijos sprendimu geriausiai senąsias liaudies meno tradicijas atitiko šešių kūrėjų darbai. Tai Jadvygos Gotovskajos ir Veros Smirnovos tapyba, Nijolės Trinkūnienės ir Stasės Rastenienės margučiai, Vidmantos Visakavičienės pintinės juostos ir Elvyros Černiuvienės verbos. Darbai vertinti ir pagal jų meninę vertę, meistriškumą.

Nuo rugsėjo pradžios buvo paskelbtas balsavimas ,,Lankytojų mylimiausias“. Daugiausia balsų surinko Ingos Ponomarenko paveikslai, nors jie ir nepriskirtini liaudies meno tradicijai, bet pastebėtas meniškumas ir įdomios kūrėjos idėjos.

Regioninis parodos „Aukso vainikas“ turas vyks Visagino kultūros centre. Paroda bus eksponuojama nuo spalio 17 iki lapkričio 10 dienos, kuomet bus surengta laureatų pagerbimo šventė. Sėkmės ignalinietėms, tegul jų talentas sužiba ir Visagine.

Lina Kovalevskienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: